За шість років з ринку смартфонів пішло майже 500 брендів


22:1427.09.2023

Статистика останніх шести років, зібрана міжнародною аналітичною компанією, свідчить, що ринок смартфонів за цей час скоротився майже на 500 брендів. Серед них здебільшого дрібні гравці, але є й такі великі компанії, як LG, пише 24.

На піку попиту в 2017 році понад 700 брендів смартфонів щорічно продавали до 1,5 мільярда пристроїв. Однак за шість років їхня кількість сильно скоротилася – до трохи більше, ніж 250 компаній.

Більшість тих, то покинув ринок, – це місцеві й відносно невеликі виробники з Індії, Близького Сходу, Африки, Китаю, Японії та Південної Кореї. Кількість зниклих глобальних гравців, чиї смартфони були відомі в усьому світі, ледве перевищує 30 найменувань.

Серед причин скорочення Counterpoint Research виділяє:

Пандемію.
Дефіцит комплектуючих.
Уповільнення глобальної економіки після початку великої війни в Україні.
Дорослішання бази користувачів.
Значні технологічні зміни, такі як перехід від 4G до 5G, за якими малі бренди просто не встигали.

Локальні гравці на ринку смартфонів також зіткнулися з тим, що дедалі більше користувачів вважають за краще берегти й ремонтувати свої пристрої замість купівлі нових. Наприклад, спостерігається зростання на 14 відсотків (у 2021 році) кількості відремонтованих телефонів порівняно з купівлею нових. У 2022-му цей показник уже становив 19 відсотків, тоді як купівля нових гаджетів скоротилася на 12%. Цьому сприяє зростання якості дешевих телефонів.

Ще однією причиною називають дедалі більше завоювання ринку великими виробниками – Apple, Samsung, Xiaomi та іншими. Китайські виробники, як пише джерело, можуть бути вельми агресивними в боротьбі на покупця.

За оцінками Counterpoint Research, тенденція відходу все більшої кількості брендів збережеться і надалі, від чого в плюсі залишаться технологічні гіганти. Локальних виробників можуть врятувати хіба що якісь унікальні нововведення, які виділятимуть їхні пристрої серед інших.

Читайте: Про що говорити із захисником по телефону? В Мінінтеграції пояснили, про що краще не говорити© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube