Microsoft випадково опублікувала 38 терабайтів внутрішніх конфіденційних даних


21:0521.09.2023

Працівники відділу розробки штучного інтелекту в Microsoft випадково розкрили десятки терабайтів конфіденційних даних, включаючи приватні ключі та паролі, під час публікації на GitHub сховища навчальних даних з відкритим початковим кодом. Це помітила компанія Wiz, що спеціалізується на безпеці хмарних обчислень, пише 24.

Згідно з аналізом репозиторію, він містить набір навчальних даних, відкритий код і ШІ-моделі для розпізнавання зображень. Будь-хто міг завантажити набір моделей з URL-адреси Azure Storage, власного хмарного сервісу компанії. Але якщо покопатися, там можна було знайти набагато більше.

У Wiz виявили, що ця URL-адреса була налаштована на надання прав “повного контролю” на весь обліковий запис сховища, а не прав “тільки для читання”. Це призвело до розкриття додаткових конфіденційних даних обсягом 38 терабайтів, зокрема особистих резервних копій комп’ютерів двох співробітників Microsoft.

Також у сховищі містилася й інша конфіденційна персональна інформація на кшталт паролів до сервісів Microsoft, секретних ключів і понад 30 000 внутрішніх повідомлень від сотень співробітників компанії в Microsoft Teams.

Обліковий запис сховища не було відкрито безпосередньо, але розробники Microsoft AI додали до URL дозвільний токен підпису загального доступу SAS – механізм, що використовується в Azure, який дає змогу створювати розділені посилання, що надають доступ до даних облікового запису Azure Storage.

Wiz повідомила про свої висновки компанії Microsoft 22 червня — через два дні токен SAS було відкликано. Розслідування потенційних організаційних наслідків компанія завершила 16 серпня.
Жодних даних клієнтів не було розкрито, і жодні інші внутрішні служби не піддавалися ризику через цю проблему, – прокоментували в компанії.

Співзасновник і технічний директор компанії Wiz Амі Люттвак заявив, що штучний інтелект відкриває величезний потенціал для технологічних компаній. За його словами, величезні обсяги даних, з якими працюють вчені та інженери, вимагають додаткових перевірок і заходів безпеки. Оскільки багатьом командам розробників доводиться маніпулювати величезними обсягами даних, ділитися ними зі своїми колегами або співпрацювати в рамках публічних проєктів із відкритим вихідним кодом, такі випадки, як у випадку з Microsoft, стає дедалі важче відслідковувати й уникати.

Читайте: Системи ШІ споживають багато води та енергії: Microsoft і Google вживають заходи для зменшення впливу на навколишнє середовище© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube