Майже 8 000 акаунтів: Meta виявила найбільшу в своїй історії пропагандистську кампанію


09:2831.08.2023

7704 сумнівні акаунти створили 990 сторінок у Facebook, 15 груп і 15 облікових записів Instagram. Всі вони були пов’язані з китайськими правоохоронними органами й проводили те, що компанія називає “найбільшою відомою крос-платформною операцією з прихованого впливу в світі”, пише 24.

Акаунти, які, як правило, поширювали позитивні коментарі про політику Китаю і негативні пости про США, також були активні в Twitter, Reddit, TikTok, Medium, Soundcloud, Pinterest і на більш ніж 50 інших онлайн-платформах і форумах, згідно зі звітом Meta про ворожі загрози за другий квартал.

Дослідники пов’язали величезну мережу акаунтів з іншою прокитайською онлайн-операцією, що датується 2019 роком, яку дослідники безпеки називають “Спамуфляж” (Spamouflage).
Операції впливу вдалося відстежити до географічно розподіленої колекції акаунтів у Китаї, які, як видається, отримували контент з єдиного центрального джерела. Цей контент здебільшого складався зі спам-посилань, політичних мемів і текстових постів, і все це з очевидним наміром покращити імідж Китаю, особливо в провінції Сіньцзян, і критикувати зовнішню політику Заходу. Сіньцзян є тим регіоном, у якому правозахисні організації нарахували найбільше репресій, зокрема й проти уйгурської мусульманської меншини країни.

Публікації ботів відрізнялися за змістом і якістю, багато з них містили деякі незначні помилки, тоді як інші були повним безладом. Кілька повторюваних заголовків, на які звернула увагу Meta, свідчать про те, що прокитайські акаунти намагаються поставити під сумнів походження пандемії COVID-19, а деякі з них навіть припускають, що справжнім винуватцем можуть бути Сполучені Штати. “Правда в тому, що Форт Детрік — це місце, де зародився COVID-19”, – йдеться в одному з дописів. Форт Детрік — це військова база США в штаті Меріленд. В іншому дописі, перекладеному вісьмома мовами, робиться спроба пов’язати спалах хвороби з “підозрілими” поставками морепродуктів зі США.

Багато дописів були спрямовані проти конкретних людей, серед яких були не лише політики, а й учені-вірусологи.

Meta каже, що кампанія не досягла значних успіхів. Значна частина сторінок була видалена автоматичними системами моніторингу, так і не набравши підписників.

Читайте: Meta випустила голосовий перекладач на основі штучного інтелекту, який працює зі 100 мовами© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube