У Пентагоні вивчають можливість запуску економіки на Місяці в найближчі 10 років


12:3220.08.2023

Майбутні польоти на Місяць чи Марс – це дещо більше, ніж просто спуск на поверхню і коротка прогулянка. Людство хоче будувати цілі бази, які підтримуватимуть життя постійних поселенців. Але тривале перебування потребує розвитку численних супутніх процесів. І якщо свої колонізаційні плани здійснять одразу кілька країн, наш супутник потребуватиме повноцінної економіки.

Кілька урядових установ США, приватні космічні компанії та уряди інших країн, зокрема Китаю, планують повернення людства на поверхню Місяця впродовж наступного десятиліття. Проєкт LunA-10 має на меті створення інфраструктури, яка дозволить здійснювати там комерційну діяльність, пише 24.

Агентство передових оборонних дослідницьких проєктів (DARPA), яке працює під крилом Пентагону, розпочало семимісячне дослідження, присвячене розробці аналітичної бази для наукової та комерційної діяльності на Місяці. У рамках 10-річного дослідження “Місячна архітектура” шукатимуть ідеї для технологічних та інфраструктурних концепцій, які могли б допомогти побудувати економіку на Місяці протягом наступного десятиліття.

Щоб швидше досягти переломного моменту, LunA-10 планує знайти рішення, які дозволять створити мультифункціональні системи, що поєднуватимуть у собі кілька різних призначень.

Уявіть собі бездротову електростанцію, яка може також забезпечувати зв’язок і навігацію в своєму промені, – мріють учені.

DARPA співпрацює з NASA в цьому дослідженні. Останнє планує використовувати Місяць як випробувальний майданчик для Марса, розробляючи способи, за допомогою яких люди можуть виживати протягом тривалого часу на поверхні, відмінній від земної.

LunA-10 відбере групу компаній, які мають ідеї щодо місячних послуг, що дозволить їм спільно працювати над розробкою інтегрованої системи місячного зв’язку, енергії, передачі або інших будівельних блоків, необхідних для створення майбутньої економіки на Місяці. Учасники будуть оголошені в жовтні 2023 року, а фінальний звіт має бути представлений до червня 2024 року.

За даними Європейського космічного агентства, у період з 2022 по 2032 рік очікується запуск понад 400 місій на Місяць. Розширення доступу до поверхні супутника як для роботизованих, так і для пілотованих місій не лише відкриває можливості для наукових досліджень, але й дозволяє промислове використання Місяця шляхом видобутку корисних копалин або розвитку місячного туризму. Існують побоювання щодо комерціалізації Місяця – головним чином через відсутність належних рамок (принаймні наразі), які б регулювали розподіл ресурсів і гарантували, що людство не змінить небесне тіло.

У своїй заяві DARPA підкреслює, що LunA-10 ґрунтується на Договорі про космос, укладеному в 1967 році, і що “всі розробки та участь цивільного та/або військового персоналу в цих зусиллях стосуються наукових і мирних цілей”.

Читайте: «Видатні результати в менш ніж ідеальній ситуації»: в Пентагоні оцінили контрнаступ ЗСУ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube