В Швеції знімуть обмеження на кількість ядерних реакторів


07:3310.08.2023

У середу уряд Швеції оголосив про зняття обмежень на кількість ядерних реакторів та спрощення процесу будівництва нових реакторів.

Про це пише естонське видання ERR.ee, передає Інше ТВ.

“Кліматичні цілі передбачають подвоєння вироблення електроенергії у найближчі 20 років”, – заявила міністр клімату Швеції Роміна Пурмохтарі.

На думку уряду, у період з 2030 по 2050 роки мають бути введені в дію десять традиційних ядерних реакторів.

Саме тому було ухвалено рішення внести на розгляд законопроект, який скасовує обмеження, згідно з яким у Швеції може бути побудовано не більше десяти ядерних реакторів, а нові реактори можуть бути побудовані лише там, де вони вже існують.

Крім того, за словами міністра, процес будівництва реакторів планується спростити, і законопроект має надійти до парламенту вже восени.

У Швеції в 1980 році було проведено необов’язковий референдум, у ході якого населення висловилося за поступову відмову від атомної енергетики. З того часу шість із 12 реакторів було зупинено, а ті, що залишилися, виробляють близько 30% електроенергії у Швеції.

Швеція намагається знайти альтернативу атомній енергетиці, але відновлювані джерела енергії не можуть задовольнити потреби країни.

У 2016 році політична більшість погодилася продовжити використання атомної енергії, давши зелене світло будівництву нових реакторів замість застарілих.

Ядерні реактори в Швеції були побудовані в 1970-1980-х роках і термін служби більшості з них становить близько 40 років.

Соціал-демократи, які очолювали попередній уряд, традиційно виступають проти будівництва нових реакторів, тоді як правоцентристи – за.

Правий коаліційний уряд прем’єр-міністра Ульфа Крістерссона одразу після приходу до влади наприкінці 2022 року заявив про бажання розпочати будівництво нових реакторів. Крістерсон також оголосив про зміну енергетичної політики Швеції.

Як повідомляло Інше ТВ, Він працює: фізики вкотре відтворили позитивний результат термоядерного синтезу© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube