В Україні вже виробляють дрони-камікадзе “Рубака” – дальність польоту до 500 км (ФОТО)


14:5301.08.2023

В Україні розпочалося виробництво дронів-камікадзе оперативно-стратегічного значення “Рубака”, які вже показують свою ефективність у бою. Нові БПЛА здатні долати відстань до 500 км

Про це пише Defense Express.

Зазначається, що про виробника нового БПЛА наразі інформації немає. Так само поки невідомо, які ймовірні темпи виробництва.

Натомість є вказівки, що дрони-камікадзе “Рубака” планують використовувати підрозділи Головного управління розвідки Міноборони України. Вартість одного екземпляра становить близько 15 тисяч доларів (550 тисяч грн).

Заявлена дальність польоту дронів сягатиме до 500 км. Оцінки по масі бойової частини в різних джерелах коливаються від 2-5 кг до 15 кг.

Видання зазначає, що сам факт появи такого дрона-камікадзе в розпорядженні Сил оборони України виглядає цікавим не тільки тому, що наша військова промисловість нарощує лінійку виробництва по БПЛА. Але й через деякі специфічні елементи конструкції безпілотника “Рубака”.

В Україні вже виробляють дрони-камікадзе "Рубака" - дальність польоту до 500 км (ФОТО) 1
В Україні вже виробляють дрони-камікадзе "Рубака" - дальність польоту до 500 км (ФОТО) 5

Насамперед це поки що єдиний у світі дрон-камікадзе, де силова установка з гвинтом встановлена в носовій, а не у хвостовій частині фюзеляжу. Ймовірно, таке рішення було пов’язане з особливістю двигуна для малої авіації, що явно використовується на такому дроні-камікадзе.

Крім того, на безпілотнику “Рубака” відсутня оптико-електронна станція. Це може означати, що такий літальний апарат призначений для ударів по цілях з наперед відомими координатами та має інерційну систему наведення. Про використання саме такої системи наведення свідчить наявність датчика повітряного тиску в правій кінцівці крила.

Збір на нові дрони українського виробництва організував актор та блогер Владислав Шевченко. Він відкрив збір на 18 подібних безпілотників для ГУР, щоб вони скоріше опинилися на фронті. Для цього українці мають задонатити 10 млн грн.

В Україні вже виробляють дрони-камікадзе "Рубака" - дальність польоту до 500 км (ФОТО) 3
D E

Представник ГУР у відеоролику заявив, що ці безпілотники вже активно використовуються відомством і вони “дуже добре себе показали”. 

Нагадаємо, що в Україні будуть виробляти дрони-камікадзе “Котигорошко”. Що вони можуть© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube