В Ізраїлі заявили про створення системи перехоплення гіперзвукових ракет


11:0315.06.2023

Ізраїльська оборонна компанія Rafael заявила про створення першої в історії системи гіперзвукового перехоплення Sky Sonic.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Sky Sonic, яку розробляли впродовж трьох років, представлять на Паризькому авіасалоні на тлі нещодавньої заяви Ірану про створення гіперзвукової ракети. Представники Rafael заявили про отримання дозволу від міністерства оборони на демонстрацію системи.

Свою розробку компанія називає “великим технологічним стрибком у гіперзвуковій протиракетній обороні”.

“Розроблений з винятковою маневреністю та високошвидкісними можливостями, Sky Sonic з неперевершеною точністю та непомітністю ефективно нейтралізує гіперзвукові ракети, які рухаються зі швидкістю, що у п’ять разів перевищує швидкість звуку”, – стверджує Rafael.

Компанія не називає термінів готовності ракети до використання, але заявляє, що перші випробувальні польоти проведе найближчим часом.

Голова правління Rafael Юваль Штайніц сказав журналістам, що компанія кілька років тому виявила потенційну загрозу гіперзвукових ракет і розпочала дослідження та розробки.

“Ми стежимо за розвитком подій і загрозами, що виникають у поточному контексті безпеки, і розробляємо найсучасніші системи захисту”, — сказав Штайніц.

Очільник Rafael зазначив, що боротися з гіперзвуковими ракетами технічно може і система протиповітряної оборони середньої дальності David Sling, яку вже використовують ізраїльські військові, але нова система розроблена спеціально для протидії цій загрозі.

“Проєкт Sky Sonic — це інноваційна, унікальна розробка у своєму роді для протидії загрозі гіперзвукової зброї”, — сказав Штайніц.

Більшість систем протиповітряної оборони працюють на висоті до 20 кілометрів, тоді як протиракетні системи перехоплюють цілі за межами земної атмосфери, як правило, на висоті понад 70 кілометрів.

Система Sky Sonic спрямована на перехоплення гіперзвукових загроз у діапазоні висот 20-70 кілометрів, де ракета, що наближається, ймовірно, буде маневрувати, щоб уникнути збиття традиційними системами ППО.

Представники Rafael заявили, що Сполучені Штати проявили інтерес до Sky Sonic.

Вважається, що Китай, як і США, прагне отримати цю зброю. Росія стверджує, що вже розгортає цю зброю, і заявила, що використовувала її на полі бою в Україні. Однак швидкість і маневреність не є гарантією того, що ракета успішно вразить ціль. У травні українські військово-повітряні сили заявили, що збили російську гіперзвукову ракету “Кинжал” за допомогою батареї “Патріотів”.

Rafael вважається одним з головних військових підрядників Ізраїлю, який допомагає розробляти деякі з провідних систем озброєнь країни, в тому числі систему протиповітряної оборони малого радіусу дії “Залізний купол” і ракету точного наведення Spike.

Наразі компанія також розробляє потужну лазерну систему перехоплення “Залізний промінь”, яку називають потенційною “зміною правил гри” в боротьбі з ракетними атаками.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube