ЄС має намір зміцнювати свою космічну галузь із натиском на оборонну складову


19:1926.01.2023

Європейський Союз потребує зміцнення та розвитку своєї космічної галузі, у галузі космічної безпеки співпрацюватиме зі своїми партнерами, насамперед із НАТО, заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

“Геополітична конкуренція, яку ми спостерігаємо на Землі, проєктується на космос, що призводить до зростання рівня загроз, які впливають на нашу безпеку”, – зазначив він у своєму блозі, резюмуючи виступ на Європейській космічній конференції, пише Iнтерфакс.

Боррель наголосив, що космічні бюджети в усьому світі збільшилися на 9% у 2022 році – до EUR103 млрд, що є рекордним показником, а витрати на оборонну діяльність у космосі зросли на 16% – до EUR48 млрд.

Він зазначив, що розв’язана Росією повномасштабна війна проти України показала, наскільки важливими є космічні ресурси та послуги з погляду безпеки, наприклад супутникова зйомка та зв’язок, залежність об’єктів критичної інфраструктури від космічних послуг.

Головний дипломат ЄС повідомив, що протягом останніх місяців працював разом із єврокомісаром Тьєррі Бретоном над стратегією ЄС із космічної безпеки та оборони. Її представлять у березні, стратегія буде побудована навколо п’яти ключових напрямів.

ЄС має проаналізувати космічні ризики, загрози та вразливі місця, скласти повніше уявлення про можливості та наміри конкурентів; захистити космічну інфраструктуру та зробити її стійкішою, зменшити залежність, захистити ланцюжки постачань і розробити найважливіші технології; посилити здатність реагувати на загрози, проводити регулярні навчання та розвивати інструменти солідарності та взаємодопомоги; зміцнити космічний потенціал для гарантування безпеки та оборони; співпрацювати “з найближчими партнерами, наприклад із НАТО”.

Читайте: В Швеції відкрили перший континентальний космодром

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'ЄС має намір зміцнювати свою космічну галузь із натиском на оборонну складову' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube