Вчені створили універсальну антигрипозну вакцину


12:5126.11.2022

Вчені заявили, що створили універсальну вакцину від усіх 20 різновидів грипу на основі тієї ж технології мРНК (MRNA), яка успішно застосовується у щепленнях від коронавірусу. Про це пише Кореспондент.

“Всі нині існуючі вакцини вимагають постійного оновлення, щоб встигати за мутаціями вірусів, і навряд чи зможуть запропонувати такий самий надійний захист”, – заявили розробники препарату.

Поки що нова вакцина була випробувана лише на лабораторних тваринах, попереду – клінічні випробування на людях. Однак, на думку експертів, універсальна вакцина може з’явитися в медустановах вже в 2024 році.

ВВС розповіло, що вакцина складається з двох доз, використовує ту ж технологію матриці РНК (mRNA), яку застосували компанії Pfizer, BioNTech та Moderna при розробці щеплень від ковіда.

“МРНК – це молекула, в якій міститься інструкція для клітини з виробництва антитіл за допомогою її власних внутрішніх механізмів. Щоб успішно потрапити в клітину і не зруйнувати її, мРНК подорожує у захисній оболонці, яку називають ліпідною наночастинкою”, – пояснюється у статті.

При цьому, як підкреслюють творці вакцини, вона не обіцяє раз і назавжди покінчити з сезонним грипом, але може суттєво полегшити роботу медикам, які щороку змушені змінювати формулу щеплення, сподіваючись, що вона зможе дати захист від нових штамів.

Читайте: Вчені виростили волосся в лабораторії© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube