У Китаї клонували арктичного вовка, який знаходиться на межі зникнення (ФОТО)


12:2021.09.2022

У Китаї показали першого у світі клону дикого полярного вовка. Самці по імені Майя вже виповнилося 100 днів від народження.

Як повідомило китайське видання Global Times, про перше клоноване цуценя рідкісного виду повідомили вчені пекінської компанії Sinogene Biotechnology Co, які у цьому проекті співпрацювали з Harbin Polarland.

Полярні вовки знаходяться під загрозою зникнення, а тому врятувати вид спробували використавши технологію клонування.

Майя народилася 10 червня і зараз перебуває у хорошому стані. Донорська клітина була передана з Канади та взята зі шкіри дикої самки полярного вовка. Сурогатною матір’ю для вовченяти стала самка бігля.

У Китаї клонували арктичного вовка, який знаходиться на межі зникнення (ФОТО) 1

Клонування арктичного вовка було здійснено шляхом конструювання 137 нових ембріонів з енуклейованих ооцитів та соматичних клітин з подальшим перенесенням 85 ембріонів у матки семи біглів, з яких лише один народився здоровим вовком.

Цінність клонованих тварин полягає в тому, що вони здатні розмножуватися і тим самим зберігати генетичну різноманітність, що особливо важливо для видів, що зникають.

Генеральний менеджер Harbin Polarland, сказав, що клонована вовчиця житиме одна в парку на початковому етапі, тому що вона може бути не в змозі адаптуватися до вихідних арктичних груп вовків. Народження Майї продовжує життя дикої самки арктичного вовка, завезеної з Канади 2006 року і померлої від старості 2021 року, яку також звали Майя.

The Global Times дізналася від Чжао, що в четвер очікується доставка ще одного клонованого самця арктичного вовка.

Міжнародний союз охорони природи, або МСОП, перераховує арктичних вовків як таких, що перебувають під загрозою зникнення, у Червоному списку видів, що перебувають під загрозою зникнення. До Китаю арктичних вовків завозять з-за кордону і розводять у зоопарках.

Хоча технологія клонування сильно розвинулася з моменту народження овечки Доллі в 1996 році, проте вона все ще є експериментальною, а багато нюансів викликають питання, наприклад, про здоров’я тварини та про етичний бік питання.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube