Після успіху в Україні Starlink отримала мільйонний контракт від військових США


22:1416.08.2022

Командування спеціальних операцій ВПС США уклало зі SpaceX річний контракт на суму 1,9 мільйона доларів для забезпечення роботи інтернету системами Starlink у Європі та Африці, починаючи з серпня.

Контракт стосується обладнання та послуг для підтримки військових авіатранспортних підрозділів на авіабазі “Рамштайн”, Німеччина, пише 24. Він містить супутникові термінали та інтернет-сервіси для оперативного забезпечення послуг на стаціонарних сайтах та для мобільних користувачів, яким потрібно підключити пристрої до інтернету.

Контрактний офіс Командування спеціальних операцій ВПС заявив, що це контракт із єдиним джерелом, оскільки SpaceX була єдиним учасником торгів, який міг надати необхідні послуги та показав, що може працювати у ворожому електронному середовищі.

Загальна вимога полягала в комерційному супутниковому інтернет-рішенні з використанням супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO) з доступними послугами в Європі та Африці для підтримки 86-го аеротранспортного крила ВПС.

Після ретельного дослідження було виявлено, що SpaceX Starlink є єдиним постачальником, здатним надати цю спеціалізовану послугу зв’язку в поточних зонах роботи в необхідний час. Starlink – єдина комунікаційна компанія, яка наразі надає комерційне супутникове рішення для Європи та Африки, – йдеться в документі з обґрунтуванням контракту, опублікованому 5 серпня.

Після останнього запуску супутників Starlink 12 серпня SpaceX має найбільше угруповання супутників на орбіті – 2287 штук, які зараз працюють.

Жоден із поточних інтернет-провайдерів LEO – Amazon Kuiper, OneWeb, Telesat – не може запропонувати жодних аналогічних послуг як у Європі, так і в Африці. Starlink також є єдиним постачальником супутникової мережі LEO, який зараз використовується в Україні та довів свою ефективність за екстремальних умов.

Нагадаємо, що у зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням росії в Україну, потреби в комунікаціях для підтримки функціонування критичної інфраструктури зростають щодня. Завдяки обладнанню Starlink українські оператори швидко відновлюють пошкоджені комунікації та забезпечують зв’язок для цивільних та військових у найбільш небезпечних місцях країни.

Читайте: Интернет от Илона Маска уже в Украине© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube