James Webb зняв вибух зірки у 4 млрд світлових років (ФОТО)


17:4530.07.2022

Дані з телескопа також підставили під сумнів роль злиття галактик у процесах їхньої еволюції.
Космічний телескоп James Webb, який змінив культовий телескоп Hubble, виявив свою першу наднову подію – вибух зірки, що вмирає, повідомляє Кореспондент.

Камера James Webb помітила несподіваний яскравий об’єкт у галактиці SDSS.J141930.11+5251593, приблизно за 3-4 мільярди світлових років від Землі. Через п’ять днів він померк, що може говорити про те, що це була наднова, спіймана випадково невдовзі після вибуху зірки.

Астрономи порівняли нові спостереження з архівними даними Hubble, щоб підтвердити, що вибух стався вже під час спостереження.

James Webb зняв вибух зірки у 4 млрд світлових років (ФОТО) 1

Space Telescope Science Institute

Зазначимо, що James Webb не створювався для пошуку наднових. Це завдання зазвичай виконують великі телескопи, які сканують небо через короткі проміжки часу.

Також була опублікована робота на основі даних з James Webb, яка показала, що роль злиття галактик у процесах їхньої еволюції перебільшена.

Судячи з того, що побачив James Web, дискові галактики дуже поширені при z∼3-6, де вони становлять 50 відсотків населення галактик, що більш ніж у десять разів більше, ніж попередні оцінки, що базуються на даних Hubble. Це може означати, що морфологія деяких дискових галактик, таких як Чумацький Шлях, зберігалася у своїй нинішній формі понад десять мільярдів років.

James Webb зняв вибух зірки у 4 млрд світлових років (ФОТО) 3

Читайте: Самый мощный телескоп прислал первые снимки

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'James Webb зняв вибух зірки у 4 млрд світлових років (ФОТО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube