INSHE.TV
П’ятниця, 11 Липня, 2025
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Суспільство

У передмісті Дніпра наша ППО збила новітню російську бомбу-ракету «Гром-1»

28.06.2025
у Суспільство
У передмісті Дніпра наша ППО збила новітню російську бомбу-ракету «Гром-1»

фото: mil.in.ua

Сьогодні, 28 червня, близько 11.30, із повітряного простору тимчасово окупованої території Запорізької області Повітряні сили ЗСУ зафіксовали повітряну ціль, випущену із літака тактичної авіації противника.

Ціль пролетіла понад 100 км і була збита протиповітряною обороною за межами міста Дніпро, поінформували в Командуванні Повітряних сил ЗСУ, пообіцявши назвати тип повітряної цілі після вивчення уламків на місці падіння.

Начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак вже назвав тип збитої повітряної цілі – новітня бомба-ракета «Гром-1».

У матеріалі РБК-Україна розповідається про російську бумбу-ракету «Гром».

Згідно повідомлення, запуск “Гром‑1” розпочався у 2023 році, хоча розробка на базі Х‑38 ведеться ще з 2015 року. Стартова вага – 594 кг, бойова частина - 315 кг, максимальна дальність – до 120 км. Навігація – інерційна + супутникова (ГЛОНАСС/GPS).

Відрізняючись від свого старшого аналога “Гром‑2”, “Гром‑1” має власний двигун і більшу дальність, що робить її більш загрозливою.

“Гром‑2” є плануючою ракетою, яка не оснащена двигуном і має менший радіус дії.

Обидві ракети мають уніфікований циліндричний корпус з оживальною носовою частиною, нормальною аеродинамічною схемою та складаним стрілоподібним крилом.

За ефективністю виріб ця гібридна ракета у 1,8 раза перевершує авіаційну бомбу вільного падіння ОФАБ-250-270.

Можливе розташування як у внутрішніх відсіках літака-носія, так і на зовнішніх вузлах підвіски. Основним призначенням обох варіантів є знищення наземних цілей з відомими координатами.

Виробництво ракети ускладнене через західні санкції та нестачу комплектуючих, тому темпи створення нових боєприпасів залишаються обмеженими.

Проте “Гром‑1” уже визнана однією з найнебезпечніших сучасних російських ракет, яка здатна не лише вражати військові цілі, а й наносити значної шкоди цивільному населенню.

Ракета була вперше помічена у бойовому застосуванні восени 2024 року. Відомі удари по містах Харків та Куп’янськ, де “Гром‑1” завдала руйнувань житлових будинків, а також стала причиною жертв серед мирного населення.

Ракета запускається з різних типів носіїв, що робить її застосування гнучким і дозволяє завдавати ударів із безпечної для пускових установок відстані.

Як повідомляло Інше ТВ, СБУ підтверджує – знищено ворожий ЗГРК «Панцир-С1» та три гелікоптери на аеродромі «Кіровське» в Криму

Немає результатів
Подивитися усі результати
Inshe.tv

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Спорт
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт

© 2025 inshe.tv