З окупації вдалось повернути ще 8 українських дітей і їх родини (ВІДЕО)


22:4110.07.2024

В Україну нарешті дісталися іще восьмеро дітей зі своїми родинами.

Серед них — діти від 7 до 17 років з окупованої частини Херсонської та Донецької областей.

Про це повідомив засновник Save Ukraine Микола Кулеба, передає Інше ТВ.

«Для Сергія, одного з повернутих підлітків, це вже була друга спроба виїхати з окупації. На кордоні його зупинила російська поліція, затримала і погрожувала відправити у тюрму. На допиті звинувачували хлопця в тому, що він говорить їм неправду, й обіцяли привезти екстрасенса, щоб той його загіпнозував, і він все розповів.

Знущання й обшуки вдома довелося пережити також і Олені, матері двох дітей. Її одна донька має серйозну вроджену хворобу. Жінка з жахом розповіла про те, як росіяни били її до втрати свідомості, а потім наказали нікому не говорити, що в неї щось болить.

Ще один врятований підліток Тарас розповів, що для звʼязку в окупованому рідному місті придбав російську сімку. І щойно юнак активував номер, на нього одразу ж прийшло повідомлення, що можна приходити й влаштовуватися на російську службу за контрактом. І дарма, що власник сім-картки — неповнолітній.

А врятована 14-річна Мирослава розповіла, як російський військовослужбовець на кордоні погрожував пістолетом, щоб вона йшла на допит. Дівчина сьогодні щаслива, що нарешті у безпеці: “Я дуже зраділа, коли пройшли кордон, і ми кінець кінцем в Україні. Зараз почуваю себе дуже добре. Там залякують, бʼють, а тут вільна країна”», – йдеться в дописі до відео.

Допомогли вивезти дітей з окупації WeAreAllUkrainians та БФ Хуманіті. Зараз вже діти й дорослі в безпеці.

Усього команді Save Ukraine вдалося врятувати з росії та тимчасово окупованих територій 405 дітей.

Як повідомляло Інше ТВ, наприкінці червня з тимчасово окупованої території повернули ще 11 українських дітей.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube