Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму


10:5224.06.2024

5 липня 2024 року в Скарбниці Національного музею історії України за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України й Благодійного фонду BGV розпочне роботу виставковий проєкт «Скарби Криму. Повернення».

Партнер події — Інститут публічних комунікацій. 

Про це повідомили у МКІП, передає Інше ТВ.

Експозиція фактично стане постійною у стінах Музею та триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.  

Як повідомляло Інше ТВ, у 2013 році чотири кримські музеї відправили намисто, шоломи та близько тисячі інших античних предметів до Нідерландів на виставку, але після того, як Росія анексувала Крим, Москва почала вимагати повернути скарби. Після багаторічних суперечок наприкінці минулого року суд Нідерландів ухвалив повернути артефакти Києву, і скарби Криму – «скіфське золото» і інші цінності – повернулися до України з Нідерландів (ФОТО). Це рішення вітали як міжнародне співтовариство, так і президент України Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Естонія наслідуватиме цей приклад і поверне скарби Україні.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube