Турецького авіаперевізника оштрафували за чартерні рейси до РФ


14:5220.06.2024

На турецьку компанію Sapphire Havacilik Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США наклало штраф у розмірі 285 тис доларів за виконання не менше двох чартерних рейсів до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream. Про це повідомляє Flightglobal, пише Кореспондент.

Зазначається, що 13 жовтня минулого року компанія здійснила рейс Gulfstream (TC-GLF) зі Стамбула до Тюмені з двома громадянами Росії. Літак також використовувався для транспортування громадянина Росії з Мальдівських островів до Москви приблизно 21 січня цього року.

Оплата на користь Air Sapphire була зроблена через неросійського стороннього чартерного брокера, однак американське бюро стверджує, що обидва рейси контролювали російські громадяни або чартерні.

Компанія тимчасово реекспортувала вироблені в США літаки до Росії без ліцензії і цим порушила експортний контроль за авіаційними товарами. Компанія зізналася у своєму порушенні в рамках мирової угоди, співпрацювала та допомагала у розслідуванні.

За словами помічника міністра з експортного контролю Метью Аксельрода, не має значення, чи використовує громадянин Росії інший паспорт – наприклад, кіпрський, як це було в цьому випадку.

“Нехай це стане уроком для чартерних брокерів і операторів у всьому світі: якщо ви сприятимете таким подорожам, порушуючи наші правила, ви можете заплатити високу ціну”, – заявив він.

Читайте: В Болгарії в турецькій вантажівці знайшли 403 кг героїну© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube