Все більше людей у всьому світі свідомо уникають новин – зараз таких вже 39%


10:0619.06.2024

Дедалі більше людей у всьому світі відмовляються від перегляду новин, скаржачись на нудьгу та депресію.

Це  випливає з оприлюднених результатів дослідження Digital News Report 2024, проведеного Інститутом вивчення журналістики Рейтер Оксфордського університету (Reuters Institute for the Study of Journalism), пише DW.

Згідно з результатами опитування, проведеного в січні-лютому в 47 країнах, четверо з десяти респондентів (39%) свідомо уникають перегляду новин. Це на 10 відсотків більше, ніж 2017 року. На думку авторів дослідження, бажання людей відсторонитися від повістки новин може бути пов’язане з війнами в Україні та на Близькому Сході.

У звіті констатується, що наразі прагнення людей уникати новин перебуває на рекордно високому рівні. Електоральні процеси у низці країн, включаючи США, підвищили інтерес до новин у цих країнах, але загальна тенденція до спаду зберігає стійкість. Частка тих, хто вкрай уважно стежить за новинами, з 2017 року скоротилася загалом у світі з 63 до 47 відсотків. У Великій Британії інтерес до новин знизився з 2015 року майже вдвічі.

“Очевидно, що останніми роками новинний порядок був особливо складним. Була пандемія, війни, так що відчувати відторгнення до новин – цілком природна реакція для людей, чи то для захисту свого психічного здоров’я, чи просто для того, щоб продовжувати жити далі”, – сказав в інтерв’ю медіакомпанії ВВС один із авторів доповіді Нік Ньюман.

За останнє десятиліття аудиторія традиційних джерел новин, таких, як телебачення та друковані видання, різко скоротилася. Молоді люди вважають за краще дізнаватися про новини в інтернеті або через соцмережі. У Великій Британії майже три чверті опитаних (73%) заявили, що отримують новини онлайн, 50% – з телебачення і всього 14% – з друкованих ЗМІ, випливає з результатів дослідження.

Найважливішою соціальною платформою для отримання новин залишається Facebook, хоча її популярність останнім часом знижується. YouTube та WhatsApp теж залишаються важливими джерелами новин, тоді як TikTok переживає підйом – за своєю популярністю ця платформа вперше обігнала X (колишній Twitter). Серед 18-24-річних у всьому світі показник TikTok ще вищий – 23 відсотки.

Відео-формат стає дедалі важливішим джерелом отримання новин в інтернеті, особливо серед молоді, зазначають автори доповіді. При цьому найбільшою привабливістю користуються короткі відеоролики новин – саме таким віддає перевагу TikTok.

“Користувачі обирають відео, тому що воно просте у використанні і надає широкий спектр актуального та захоплюючого контенту”, – пояснив Нік Ньюман.

Як повідомляло Інше ТВ, Свобода слова – тільки для американців? Українські журналісти звинуватили політиків США у тиску і шовінізмі© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube