Ядерні держави торік витратили $91,4 млрд на модернізацію арсеналу – ICAN


13:3617.06.2024

У 2023 році дев’ять ядерних держав світу витратили на свої арсенали загалом 91,4 мільярда доларів. Про це повідомляє Кореспондент.

Як зазначає Міжнародна кампанія за ліквідацію ядерної зброї (ICAN), цифри свідчать про збільшення глобальних витрат на ядерну зброю на 10,7 мільярда доларів у 2023 році порівняно з 2022 роком. Причому 80% цього збільшення припадає на США.

Повідомляється, що частка США в загальних витратах склала 51,5 мільярда доларів, що більше, ніж у всіх інших ядерних країн разом узятих.

“За останні п’ять років спостерігається помітна тенденція до зростання кількості грошей, виділених на розробку цієї найбільш негуманної та руйнівної зброї”, – зазначила координаторка з питань політики та досліджень в ICAN Алісія Сандерс-Закре.

Друге місце за обсягом таких витрат займає Китай – 11,8 мільярда доларів, а Росія посідає третє місце з 8,3 мільярда доларів.

За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI – ред.), близько 2100 розгорнутих боєголовок на балістичних ракетах перебувають у стані високої бойової готовності, і майже всі вони належать Росії або США. Разом з тим, Китай також привів певну кількість боєголовок у стан підвищеної бойової готовності.

За інформацією SIPRI, Росія і США разом володіють майже 90% всієї ядерної зброї. Їхні розміри військових запасів, схоже, залишалися відносно стабільними у 2023 році. Однак, за оцінками, Росія розгорнула приблизно на 36 боєголовок більше оперативних сил, ніж у січні 2023 року.

Читайте: Пісторіус закликав не сприймати ядерні погрози Путіна© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube