Українські прикордонники знайшли картину, викрадену з музею в Нідерландах (ФОТО)


08:3114.06.2024

Головний оперативно-розшуковий відділ Житомирського прикордонного загону в рамках міжнародної взаємодії з протидії транскордонній злочинності допоміг знайти викрадений витвір мистецтва.

Оперативники прикордонного відомства України здобули інформацію та здійснили перевірку одного громадянина України. Останній раніше виїхав до Республіки Польща. За наявними даними він шукав клієнтів, аби продати картину Яна Линсена «Еліезер і Ребекка біля колодязя», датовану 1629 роком. Покупців також підшуковували і на території України.

Дана картина виняткової цінності. Вона багато років перебувала в розшуку Інтерполу, адже 9 січня 2005 року була викрадена із голландського Вестфрісського музею. Тоді загалом зникли 24 картини, а також 70 срібних експонатів. Багато з них досі вважаються зниклими безвісти.

Прикордонні оперативники отримали достатньо відомостей, що вказували на здійснення протиправної діяльності конкретною особою.

Далі була забезпечена взаємодія між підрозділами Державної прикордонної служби України та Прикордонної варти Республіки Польща. Коли польські колеги підтвердили надану інформацію, прикордонники двох країн разом з представниками Королівства Нідерландів провели ряд спільних заходів.

У результаті реалізації розробленого плану за участі співробітників Оперативно-слідчого управління Головного управління прикордонної служби, Департаменту оперативно-розшукової діяльності Державної прикордонної служби України та офіцера зв’язку при Посольстві Королівства Нідерландів викрадений витвір мистецтва вилучили.

Українські прикордонники знайшли картину, викрадену з музею в Нідерландах (ФОТО) 1

Наразі, громадянина України затримали, та обрали запобіжний захід у вигляді трьох місяців арешту. Йому висунули звинувачення. Розслідування у справі веде окружна прокуратура м. Кракова, Республіки Польща.

Українські прикордонники знайшли картину, викрадену з музею в Нідерландах (ФОТО) 3
Українські прикордонники знайшли картину, викрадену з музею в Нідерландах (ФОТО) 5
Українські прикордонники знайшли картину, викрадену з музею в Нідерландах (ФОТО) 7
Українські прикордонники знайшли картину, викрадену з музею в Нідерландах (ФОТО) 9

Нагадаємо, у Франції пропонують запровадити кримінальне покарання за псування картин© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube