Найбільший в світі цифровий телескоп встановлять у чилійській пустелі Атакама (ВІДЕО)


12:3810.06.2024

Найбільший у світі цифровий телескоп готовий до встановлення в чилійській пустелі Атакама.

Деталі, необхідні для збирання обсерваторії «Віра Рубін», доставили на вершину Серро-Пачон, що за сотні кілометрів від столиці Сантьяго в регіоні Кокімбо. Серед них наземний телескоп і камера.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу NTD, передає Інше ТВ.

 «Розмір лінз камери — коло 1,6 метра. Це менше, ніж середній зріст людини, але все одно багато. Камера також рекордсмен за найбільшою кількістю пікселів — 3,2 гігапікселя, або 3200 мегапікселів. Сама камера важить близько 3000 кілограмів. Це як автомобіль середнього розміру», – каже Стюарт Кордер, заступник директора центру NOIRLab.

За словами заступника директора центру NOIRLab, який керуватиме обсерваторією, завдання телескопа — по-справжньому зрозуміти природу темної енергії та темної матерії у Всесвіті.

 «Матерія, яку ми бачимо й знаємо довкола себе, становить лише близько 5 % енергетичного вмісту Всесвіту. Тож “Віра Рубін” справді допоможе нам зрозуміти, з чого складається більша частина Всесвіту загалом», – зауважив він.

Телескоп є складною інтегрованою системою, що складається з восьмиметрового ширококутного наземного телескопа, камери та автоматизованої системи оброблювання даних.

Він генеруватиме приблизно 20 терабайтів даних за ніч. У результаті десятирічних досліджень буде створено базу даних обсягом 15 петабайтів. Тобто це буде число з 15 нулями.

 «Можливо, нам удасться виявити астероїд, який, зрештою, може врізатися в Землю та завдати значної шкоди. І тоді ми зможемо діяти заздалегідь», – каже Стюарт Кордер.

Телескоп також допоможе відповісти на фундаментальні запитання астрономії.

 «Коли Всесвіт був створений і почав рухатися? Як він мав розвиватися і як він розвиватиметься в майбутньому?», – задається питанням заступник директора центру Noirlab.

До Чилі надходить більшість світових інвестицій в астрономію. Усе завдяки пустелі Атакама — найпосушливішій на планеті. Тут небо кришталево чисте майже цілий рік.

Як повідомляло Інше ТВ, Космічна обсерваторія Euclid закарбувала не менше 100 тисяч галактик на одній фотографії (ВІДЕО).© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube