Енергоатом заявив про інформаційну кампанію проти нього через тарифи


14:5207.06.2024

Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом заявила про інформаційну кампанію проти неї, розгорнуту в деяких засобах масової інформації у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію.

“Інформація, яка поширюється у медіа щодо отримання додаткового доходу АТ НАЕК Енергоатом у звʼязку з підвищенням тарифів на електроенергію, не відповідає дійсності. До відома всіх “експертів”, які спекулюють на темі підвищення урядом тарифів для населення “на користь Енергоатома”: Енергоатом ні копійки не отримує від підвищення тарифів”, – говориться в заяві енергокомпанії, пише Кореспондент.

В компанії додали, що “Енергоатом як найбільший і надійний виробник електроенергії для нашої держави й надалі покриватиме різницю у ринковому та дійсному тарифах для населення за власний рахунок”.

“До підвищення фіксованої ціни для населення вартість послуги ПСО (покладені спеціальні обов’язки – прим. ред.) для АТ НАЕК Енергоатом складала 125,7 млрд грн (без ПДВ), або 70,7% від чистого доходу компанії. З урахуванням мінімальних власних витрат компанії на забезпечення виробництва електроенергії та мінімальних капітальних вкладень, у тому числі фінансування заходів, пов’язаних з підвищенням ядерної безпеки, забезпеченням фізичного захисту АЕС, дефіцит коштів на оплату ПСО у 2024 році становить 17,4 млрд грн (без ПДВ). За нового рівня фіксованої ціни для населення прогнозна вартість послуги ПСО для АТ НАЕК Енергоатом у 2024 році становитиме 108,3 млрд грн (без ПДВ). Це дозволить АТ НАЕК Енергоатом, за умови збереження поточної кон’юнктури ринку, сплатити вартість послуги ПСО в 2024 році у повному обсязі. Фактично, це складе 60% від чистого доходу компанії”, – говориться в заяві Енергоатома.

Читайте: Формування наглядової ради “Енергоатому” завершиться найближчими тижнями© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube