СБУ затримала шпигуна, який готував захоплення Вовчанська на Харківщині


14:2406.06.2024

Служба безпеки затримала інформатора рф, який шпигував за локаціями українських військ, що обороняють Вовчанськ.

Поплічник агресора відслідковував точний час та напрямки польотів ударних гелікоптерів ЗСУ, які з повітря прикривають сухопутні підрозділи Сил оборони.

Також ворога цікавили бойові позиції української аеророзвідки та важкої артилерії, які тримають під вогневим контролем штурмові групи окупантів.

Розвіддані потрібні були рашистам для нових спроб захоплення міста та подальшого просування на Харківському напрямку.

Для виконання ворожого завдання інформатор обходив територію Вовчанська та прилеглих селищ, де фіксував геолокації українських оборонців.

Водночас фігурант «в темну» випитував потрібну йому інформацію у місцевих жителів під час розмов на побутові теми.

Потім він телефоном доповідав отримані відомості російській спецслужбі.

СБУ поетапно документувала злочинні дії фігуранта, провела комплексні заходи для убезпечення українських військ, а на завершальному етапі затримала його у власному помешканні.

За даними контррозвідки Служби безпеки, затриманим є ідейний прихильник рашизму, якого у 2023 році дистанційно завербувала воєнна розвідка рф.

До активної розвідувально-підривної діяльності він долучився під час повторного ворожого наступу на Харківщину.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років тюрми.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ в Хмельницькій та Харківській областях за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.

Нагадаємо: Сирський побував на Харківському та Купянському напрямках та назвав головну задачу ЗСУ в Вовчанську© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube