Київські митники завадили пересиланню з Чернігівщини до США стародавніх пам’яток V ст. до н.е – XVII ст. н.е. (ФОТО)


13:1605.06.2024

Київські митники стали на заваді незаконному пересиланню за межі України у міжнародному поштовому відправленні 75 предметів старовини, які мають культурну цінність. Надсилав їх до США мешканець Чернігівщини.

З огляду на очевидні ознаки старовини на металевих предметах, митники скерували їх на експертизу до Національного музею історії України.

Про це повідомили в Київській митниці, передає Інше ТВ.

Фахівці музею визначили, що надані на експертизу предмети  – автентичні зразки підгірцевської (V-III ст. до н.е.) та черняхівської культур (ІІІ-початок V ст.), домонгольські артефакти, поширені на території Русі (Х-ХІІІ ст.), та предмети доби Середньовіччя (XV-XVII ст.) тощо.

Зразками автентичних пам’яток підгірцевської культури є бронзові підвіски-амулети. Черняхівська культура представлена прикрасами. Доба Русі – прикрасами та предметами особистого благочестя. До Середньовіччя ж та Ранньомодерної доби належить свинцева товарна двостулкова пломба – автентичний зразок західноєвропейського торгівельного інвентарю.

Всі зразки є предметами археології, експертами їх визнано культурною цінністю.

Нагадуємо, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їх місце в  Музейному фонді України.

Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

Артефакти передано на склад митниці.

Як повідомляло Інше ТВ, «Бившаго Війська Запорозькаго…»: у Миколаївському краєзнавчому музеї розповіли про цікавий артефакт (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube