РФ відкрила в Україні новий фронт, використавши головні вразливості України. Де найгарячіше, – CNN


06:3502.06.2024

Росія відкрила новий фронт у своєму вторгненні в Україну, розпочавши несподіваний наступ у північно-східному регіоні Харкова після того, як цього року зосередила більшу частину своїх сил на сході.

Під час наступу, що розпочався на початку цього місяця, тисячі російських солдатів прорвали північний кордон і змусили Україну перекинути війська з інших областей для захисту позицій.

Це є прикладом того, як Росія використовує основні вразливі місця України: недостатню кількість живої сили, нестачу артилерії, слабку протиповітряну оборону і неадекватні оборонні укріплення.

Про це пише CNN.

Українські фронтові бригади тримаються, відчайдушно чекаючи на боєприпаси від союзників і новобранців, які б забезпечили вкрай необхідну кількість особового складу.
CNN окреслила три ключові рубежі, де зараз точаться бої, відстежуючи незначні успіхи Росії на лінії фронту, яка до цього була заморожена на місяці.

На півночі московські війська прагнуть вивести свої сили на відстань вистрілу трубчастої артилерії до Харкова. На південному фронті точаться бої за повернення сіл, звільнених під час українського контрнаступу минулого року, і подальше просування вглиб української території.

Україна, тим часом, намагається виправити свої слабкі місця після того, як опинилася на задвірках, обіцяючи боротися «будинок за будинком, вулиця за вулицею».

Харківський фронт

РФ відкрила в Україні новий фронт, використавши головні вразливості України. Де найгарячіше, - CNN 1
РФ відкрила в Україні новий фронт, використавши головні вразливості України. Де найгарячіше, - CNN 7

В результаті транскордонного нападу росіяни швидко взяли під контроль кілька сіл.

Відтоді Росія посилила свої атаки в цьому районі, намагаючись взяти під контроль ключові населені пункти Вовчанськ і Липці.

Липці, що розташовані приблизно за 30 кілометрів на північ від Харкова, перебувають під сильним російським обстрілом. Захоплення цього великого села дозволило б російським військам розташувати артилерію в межах досяжності другого за величиною міста України Харкова, яке вже є вразливим до ракетних атак, як показав обстріл будівельного магазину, що відбувся цими вихідними.

Ця атака також дозволяє Росії відволікти і без того обмежені українські ресурси від інших ліній фронту і створити буферну зону від українських атак на російські прикордонні регіони. Наприклад, сусіднє російське місто Бєлгород останніми місяцями все частіше піддається українським атакам.

Схід – Авдіївка і Бахмут

РФ відкрила в Україні новий фронт, використавши головні вразливості України. Де найгарячіше, - CNN 3
РФ відкрила в Україні новий фронт, використавши головні вразливості України. Де найгарячіше, - CNN 8

До харківського наступу Росія зосереджувала свої наступальні сили на сході, де вона просувалася вперед з жовтня 2023 року, коли довгоочікуваний контрнаступ України провалився влітку минулого року. Захоплення східного промислового центру України, відомого як Донбас, залишається головною метою Кремля.

У лютому московські війська досягли значного успіху на цьому фронті, взявши місто Авдіївку. Президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення про відступ було прийнято, щоб «врятувати життя наших солдатів», і було ухвалене в умовах постійних масованих російських обстрілів і переваги снарядів десять до одного.

З того часу російські війська неухильно просуваються на захід у напрямку Покровська, який є життєво важливим військовим вузлом у військових діях України.

Кілька десятків кілометрів на північ, східне місто Бахмут було відвойоване росіянами навесні минулого року після запеклої дев’ятимісячної битви. Зараз російські війська просуваються на захід до Часів Яру. Отримання контролю над висотою, на якій розташоване місто, наблизило б війська Путіна до стратегічного міста Краматорськ.

Битва за Роботине

РФ відкрила в Україні новий фронт, використавши головні вразливості України. Де найгарячіше, - CNN 5
РФ відкрила в Україні новий фронт, використавши головні вразливості України. Де найгарячіше, - CNN 9

Далі на південь українські війська зазнають тиску на південний схід від Запоріжжя – однієї з небагатьох ділянок, де вони досягли успіху, хоч і скромного, в контрнаступі минулого літа.

Як російські військові блогери, так і український сайт DeepStateMap повідомляють про невелике просування російських військ вглиб відвойованої української території.

Роботине, крихітне село, яке зараз повністю зруйноване, кілька разів переходило з рук в руки під час війни. Вперше воно було захоплене російськими військами на початку березня 2022 року, а на початку цього місяця Москва знову заявила про свій контроль над ним, що заперечується Україною.

Битва за Роботине підкреслює мінливість поля бою і є яскравою ілюстрацією характеру бойових дій, коли війна вирішується в жорстоких боях за часто покинуті села.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube