Завершились найбільші навчання НАТО – “у войнушку” “бавились” 90 тис. військових (ФОТО)


18:5201.06.2024

Навчання НАТО STEADFAST DEFENDER 2024 – найбільші навчання за останні десятиліття – завершилися вчора, 31 травня 2024 року, після чотирьох місяців інтенсивних тренувань в рамках Альянсу. Понад 90 000 військових з усіх 32 країн-членів НАТО взяли в них участь, продемонструвавши дивовижну єдність, силу та готовність забезпечити безпеку людей, захистити територію та захистити наші спільні цінності НАТО, повідомили в нашому Генштабі.

STEADFAST DEFENDER стали першими у великомасштабній серії навчань НАТО, під час яких втілювалися в життя нові плани регіональної оборони, ухвалені на Вільнюському саміті.

До навчань було залучено понад 90 тисяч військовослужбовців, понад 50 кораблів, понад 80 літаків, які здійснили сотні вильотів, і понад 1100 бойових машин з усіх 32 країн-членів НАТО. Навчання було зосереджено на підвищенні готовності в усіх областях і на всіх рівнях командування від стратегічного до оперативного та тактичного.

Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 1
Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 11
Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 3
Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 12
Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 5
Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 13
Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 7
Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 14
Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 9
Завершились найбільші навчання НАТО - "у войнушку" "бавились" 90 тис. військових (ФОТО) 15

Розроблені для підготовки та демонстрації здатності Альянсу зміцнювати континентальну Європу за допомогою трансатлантичного переміщення сил із Північної Америки та Великої Британії, STEADFAST DEFENDER включали кілька навчань під керівництвом НАТО та національних сил, які об’єднали війська Альянсу у вражаючій демонстрації єдності та оперативної сумісності.

«Навчання STEADFAST DEFENDER продемонстрували неймовірну міцність трансатлантичного зв’язку між союзниками НАТО в Європі та Північній Америці. Надзвичайно складна військова діяльність, проведена під час цих навчань, продемонструвала, що цей Альянс спроможний і готовий виконувати нашу основну місію колективної оборони.» – сказав Верховний Головнокомандувач Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі та командувач Європейського командування Збройних Сил США генерал Крістофер Каволі.

По суті, STEADFAST DEFENDER перевірили можливості та використання НАТО та національних сил у всіх сферах і в зоні відповідальності Верховного Головнокомандувача Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі. Це підсилення відбулося під час змодельованого сценарію виникнення конфлікту проти супротивника, майже рівного рівному.

Вправа була виконана у двох частинах. Першою частиною були морські навчання, у яких брали участь різні штаби, які відпрацьовували стратегічне розгортання сил від Північної Америки до континентальної Європи. Частина друга була демонстрацією багатодоменних НАТО, національних і багатонаціональних військових можливостей по всій континентальній Європі.

«Під час STEADFAST DEFENDER 2024 ми координували, проводили та підтримували складні багатодоменні операції протягом кількох місяців і на тисячі кілометрів від Крайньої Півночі до Центральної та Східної Європи. Найважливішим висновком є ​​те, що складні навчання такого масштабу та амбіцій залишаються важливими для стрес-тестування нашої готовності, планів і концепцій, а також для підтримки нашої оперативної злагодженості та єдності.» — сказав бригадний генерал Гуннар Брюгнер, відповідальний помічник начальника штабу Верховного головнокомандувача Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі з колективних тренувань і навчань.

Навчання є важливим інструментом, за допомогою якого Альянс перевіряє свої концепції, процедури, системи та тактику. Заздалегідь заплановані та різні за обсягом, тривалістю та формою навчання НАТО готують команди та сили до операцій у час миру, криз та конфліктів, забезпечуючи готовність Альянсу захищати своє населення будь-коли, де це необхідно, і за будь-яких умов, – наголосили у нашому Генштабі.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube