У Чернігові відновлюють Спасо-Преображенський собор після користування московським патріархатом (ФОТО)


12:5201.06.2024

Спасо-Преображенський собор входить до складу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», але до 2023 року храмом користувалась Чернігівська єпархія Української православної церкви московського патріархату.

Торік держава повернула з тривалого тимчасового користування 18 об’єктів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», зокрема й Спасо-Преображенський собор. Комісія МКІП, під час перевірки стану пам’яток на території заповідника, визнала стан Спасо-Преображенського собору жахливим.

Наразі співробітники заповідника  відчищають пам’ятку від бруду та нагару на стінах, а також від сміття в усіх куточках, демонтують конструкції, які незаконно поставили попередні тимчасові користувачі. Реставратори відчищають розпис на стінах, аби відновити справжню велич та красу культурної спадщини українського народу. 

Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України, передає Інше ТВ.

За словами гендиректорки Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Наталії Ребрової, все це роблять, аби відкрити собор для відвідувачів.

«Жахливий стан собору демонструє ставлення московського патріархату до українських святинь. Вони не цінували храм, спотворювали його, зробили місцем лише для заробляння грошей», – сказала вона.

Нагадаємо, в грудні 2023 року Комітет ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини вніс п’ять об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного переліку культурних цінностей, які перебувають під тимчасовим посиленим захистом. Спасо-Преображенський собор – серед них, що свідчить про його світове значення.

Як повідомляло Інше ТВ, в листопаді 2023 року в Чернігові священник УПЦ МП вкусив військового (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube