У Папуа-Новій Гвінеї зсув ґрунту поховав живцем понад 2000 людей (ФОТО)


08:5628.05.2024

Масштабний зсув ґрунту в Папуа-Новій Гвінеї, що стався три дні тому, поховав під собою понад 2 000 людей, повідомив у понеділок уряд країни, оскільки складний рельєф перешкоджає наданню допомоги і зменшує надії на порятунок тих, хто вижив.
Національний центр стихійних лих повідомив нову цифру в листі до ООН, в якому ймовірна кількість загиблих становила понад 670 осіб.

Про це пише Reuters.

Розбіжність у цифрах пов’язана з віддаленістю острова і складністю отримання точної оцінки чисельності населення. Останній достовірний перепис населення тихоокеанської острівної держави проводився у 2000 році, і багато людей живуть в ізольованих гірських селах.

 У Папуа-Новій Гвінеї зсув ґрунту поховав живцем понад 2000 людей (ФОТО) 1
 У Папуа-Новій Гвінеї зсув ґрунту поховав живцем понад 2000 людей (ФОТО) 5
 У Папуа-Новій Гвінеї зсув ґрунту поховав живцем понад 2000 людей (ФОТО) 3
 У Папуа-Новій Гвінеї зсув ґрунту поховав живцем понад 2000 людей (ФОТО) 6


Міністр оборони Біллі Джозеф заявив, що 4 000 людей жили в шести віддалених селах в районі Майп-Мулітака в провінції Енга, де зсув стався рано вранці в п’ятницю, коли більшість з них спали.

Понад 150 будинків були поховані під уламками майже двоповерхової висоти. Рятувальники почули крики з-під землі.

«18 членів моєї сім’ї поховані під уламками і землею, на якій я стою, і набагато більше членів моєї сім’ї в селі, яких я не можу порахувати», – розповів агентству Reuters місцевий житель Евіт Камбу. «Але я не можу дістати тіла, тому стою тут безпорадно».

Через понад 72 години після зсуву мешканці все ще використовують лопати, палиці та голі руки, намагаючись зрушити уламки. За даними провінційної влади, було знайдено лише п’ять тіл.

Важке обладнання та допомога прибувають повільно через віддаленість, а міжплемінна війна поблизу змушує гуманітарних працівників їхати в колонах у супроводі солдатів і повертатися до столиці провінції, що за 60 км (37 миль) від села, вночі.

За словами Метью Х’юїтта Тапуса, пастора в столиці Папуа-Нової Гвінеї Порт-Морсбі, чиє рідне село розташоване неподалік від місця катастрофи, багато людей досі не знають, чи вціліли їхні близькі, оскільки селяни часто переїжджають між будинками друзів та родичів.
«Це не схоже на те, що всі знаходяться в одному будинку в один і той же час, тому у вас є батьки, які не знають, де їхні діти, матері, які не знають, де їхні чоловіки, це хаос», – сказав він агентству Reuters по телефону.

ШАНСИ МАЛІ

Джозеф сказав, що протягом 24 годин на місце катастрофи був відправлений керівник оборонних операцій за підтримки Сил оборони Австралії, на місці перебувала інженерна команда Папуа-Нової Гвінеї, а також військовий гелікоптер для евакуації людей.
За його словами, уряд звернувся до геотехнічної групи Сил оборони Нової Зеландії з проханням оцінити можливу нестабільність ґрунту поблизу, що може зробити небезпечним використання важкої землерийної техніки.
Міністр додав, що провінції необхідно розбудовувати потенціал для попередження стихійних лих, і заявив, що уряд відбудує села і знову відкриє головну автомагістраль до міста і золотодобувної шахти Поргера.
Пізно ввечері в понеділок Австралія оголосила про виділення початкового пакету допомоги в розмірі 2,5 мільйона австралійських доларів (1,66 мільйона доларів США) і заявила, що направить технічних експертів для допомоги в рятувальних і відновлювальних роботах.

Китай, який зацікавлений у співпраці з тихоокеанськими острівними державами, також заявив, що надасть допомогу.

За словами Серхана Актопрака, голови місії Агентства ООН з питань міграції в Папуа-Новій Гвінеї, дощ, нестабільний ґрунт і протікаюча вода роблять роботу з розчищення завалів вкрай небезпечною для мешканців і рятувальних команд.
За його словами, було евакуйовано понад 250 будинків, а понад 1250 людей були змушені покинути свої домівки.
Деякі жителі не хочуть, щоб важка техніка переривала траур, додав представник ООН. «На даний момент, я думаю, люди розуміють, що шанси на те, що когось вдасться вивезти живим, дуже малі».© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube