Закон про мобілізацію: в МОЗ пояснили, що зміниться у медичній сфері


15:1114.05.2024

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили основні норми, передбачені законом про мобілізацію, які стосуються медицини. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу МОЗ.

Закон №3633-ІХ про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку набуває чинності 18 травня.

Частина ухвалених змін стосується безпосередньо медичної системи: роботи ВЛК, проходження медоглядів, перевірки рішень МСЕК та відстрочки від призову.

У МОЗ вказали, що документ закріпляє на законодавчому рівні обов’язок громадян проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

Для громадян, які здобули медичну та/або психологічну освіту, запроваджується можливість під час дії воєнного стану проходити військову службу за контрактом строком один рік.

Також передбачено проведення дистанційної ВЛК для військовослужбовців, які перебувають на лікуванні за кордоном – для визначення потреби у тривалому лікуванні.

Крім того, в законі уточнюються категорії тих, хто має право на відстрочку.  Тож відстрочка надається:

  • людям з інвалідністю або відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров’я;
  • тим, хто постійно доглядають за хворими членами своєї сім’ї (дружиною/чоловіком, дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини/чоловіка, якщо вона сама за певних обставин не може здійснювати такий догляд);
  • тим, хто має чоловіка чи дружину з І, ІІ чи ІІІ групою інвалідності за умови, якщо вона набута внаслідок певних захворювань;
  • члени сім’ї другого та третього ступеня споріднення людини з інвалідністю І або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею, за умови відсутності інших членів сім’ї, які можуть здійснювати такий догляд;
  • здобувачам освіти, які навчаються за денною або дуальною формою освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Читайте: Коли пацієнту можуть виписати паперовий лікарняний: пояснення МОЗ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube