Суспільні ЗМІ Швейцарії залишають Твіттер


13:5508.05.2024

Швейцарська телерадіомовна корпорація SRG SSR повідомила, що з середини травня 2024 року в соціальній мережі X вона матиме не 13 каналів, як зараз, а лише два.

Чому це відбулось, пише швейцарське видання SWI, передає Інше ТВ.

Останнім часом SRF не дуже вдавалося охопити цільову аудиторію на більшості своїх X-каналів, каже прес-секретар цього німецькомовного телеканалу (відеоматеріали, як правило, виходять ним цюріхським діалектом німецької з субтитрами літературною німецькою мовою).

У зв’язку з цим корпоративна стратегія розвитку SRF на 2024 рік і далі передбачає акцент на просуванні власних каналів комунікації, таких, як програма новин SRF. З середини травня на платформі Х біля каналу SRF залишаться лише два канали, один із новинами, інший із корпоративним контентом компанії SRF.

Франкомовний швейцарський громадський телеканал RTS заявив, що відтоді, як у 2022 році X перейшов під контроль Елона Маска, він більше не відповідає журналістським цінностям компанії. «Діалог з нашими передплатниками більше неможливий [на платформі X], тому що там вони все більшою мірою стають заручниками тролів і ботів, піддаючись кампаніям ненависті та наклепу», — заявив представник телеканалу Марко Феррара швейцарському агентству новин Keystone-SDA.

У найближчі кілька місяців компанія почне закривати свої канали на цій платформі, зараз RTS на платформі Х налічує 15 акаунтів. “Ми збережемо тут присутність з корпоративним акаунтом @RadioTeleSuisse, щоб стежити за тим, що відбувається, і мати можливість втручатися, наприклад, у разі крадіжки персональних даних”, – додав він.

Телеканал продовжить надавати користувачам свою інформацію за допомогою власних платформ, включаючи додаток «RTS Info». Корпоративна комунікація здійснюватиметься через портал rts.ch та соціальну мережу LinkedIn. З моменту переходу платформи Х під контроль Елона Маска у жовтні 2022 року тут різко скоротилися масштаби модерації контенту, що сприяло, як вважають деякі експерти, вибуховому збільшенню чисельності постів, що містять дезінформацію та ненависть.

До складу громадської телерадіомовної корпорації SRG SSR входять німецькомовна телекомпанія SRF, її франкомовний аналог RTS, італомовна телерадіокомпанія RSI, мовник ретороманської RTR і портал швейцарського іномовлення 10 мовами SWI swissinfo.ch. У Швейцарії, як відомо, є лише приватні та громадські ЗМІ, державних ЗМІ в країні немає.

Як повідомляло Інше ТВ, Дуже потрібні гроші і Твіттер. Дональд Трамп зустрівся з Ілоном Маском© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube