Частина російської ІПСО: в ISW пояснили оголошення росіянами в розшук Зеленського, Порошенка та Павлюка


10:5605.05.2024

Оголошенням у розшук президента Володимира Зеленського, командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Павлюка та колишнього президента Петра Порошенка Кремль намагається встановити юрисдикцію своїх законів у суверенних пострадянських країнах.

Окрім того, це є інформаційною підготовкою до операції “Майдан-3”, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), пише Gazeta.ua.

Москва намагається подати неспровоковану війну проти України інакше, ніж вона є насправді. Аналітики також звертають увагу на те, що російське МВС не уточнило злочини Зеленського, Павлюка та Порошенка, а також ймовірні злочини попередніх українських посадовців, яких РФ оголосила в розшук. Йдеться, зокрема, про начальника ГУР Міноборони Кирила Буданова та голову СБУ Василя Малюка.

Один з російських блогерів стверджує, що ордер на арешт Зеленського не дозволить йому відвідати країни, які мають договір про екстрадицію з Росією.

Водночас аналітики нагадують попередження офіційного Києва про те, що Москва посилює інформаційну операцію під назвою “Майдан 3”, спрямовану на формування серед українців сумнівів у легітимності президентства Зеленського. Ймовірно, ця операція сягне піку наприкінці травня.

“Рішення Кремля оголосити Зеленського, Павлюка і Порошенка у розшук, ймовірно, є частиною російської інформаційної операції “Майдан 3″ і ширших зусиль Кремля з дискредитації нинішнього і попередніх прозахідних українських урядів, що прийшли до влади після Євромайдану 2014 року, а також з дипломатичної ізоляції України”, – йдеться у повідомленні.

На думку аналітиків, це також є одним з аспектів постійних зусиль РФ на утвердження юрисдикції федеральних законів у суверенних європейських і пострадянських країнах.

“Раніше МВС Росії вже оголосило у розшук кількох посадовців з країн-членів НАТО, зокрема Естонії, Латвії та Литви, за нібито порушення низки російських федеральних законів на території країн-членів НАТО. Зусилля Кремля з утвердження юрисдикції російських законів спрямовані на створення інформаційних умов, що мають виправдати ймовірну майбутню російську агресію проти країн-членів НАТО”, – додають в ISW.

Як повідомляло Інше ТВ, вчора у росії оголосили в розшук Володимира Зеленського.

Також повідомлялось не тільки Зеленського: у росії оголосили в розшук Порошенка, Павлюка та Коваля© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube