ЗМІ дізнались, коли зброя зі США буде в Україні


06:0504.05.2024

Перші партії зброї з нового пакету допомоги США надійшли до України наприкінці квітня, однак на постачання всієї техніки можуть піти місяці. Про це повідомило видання The New York Times з посиланням на неназваних посадовців зі США та Європи, пише Кореспондент.

Зазначається, що 28 квітні Україна отримала партію протитанкових засобів, ракет і вкрай необхідних 155-міліметрових артилерійських снарядів.

Друга партія прибула 29 квітня, а наступного дня до Польщі з Іспанії прибуло нове постачання ракет для систем Patriot. За словами високопоставленого іспанського чиновника, незабаром вони будуть на фронті в Україні.

Однак основна частина зброї з великих пакетів допомоги, які оголосили США, Британія та Німеччина, надійде в Україну лише через кілька місяців.

Високопоставлені чиновники США та інших країн Заходу зійшлися на думці, що артилерія, засоби протиповітряної оборони та інші боєприпаси є найнагальнішими потребами України. Вони також належать до зброї, яку можна доставити найшвидше.

Тим часом бойові машини, човни, складні гармати, ракетні установки та системи протиповітряної оборони є набагато складнішими та займають більше часу для переміщення – частково тому, що їхні розміри часто вимагають доставляти їх морем і потягами під сильною охороною.

Один американський чиновник сказав, що більша частина зброї, яка була профінансована за рахунок нової допомоги США, і навіть деякі боєприпаси, найімовірніше, будуть доставлені до кінця літа або навіть пізніше.

Крім того, США мають визначити, звідки саме брати обіцяну Україні техніку так, аби не поставити під загрозу боєздатність підрозділів НАТО, які її використовують.

Читайте: Україна отримає від США надсучасні ударні дрони з вогнепальною зброєю© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube