Естонія заявила, що Росія порушує міжнародні правила через втручання у сигнали GPS


15:3030.04.2024

Естонія звинуватила Росію в порушенні правил міжнародного повітряного простору через втручання в сигнали GPS, пише ЛБ.

Найбільший авіаперевізник Фінляндії Finnair вчора заявив про тимчасове призупинення своїх рейсів до Тарту в східній Естонії на місяць через тривалі збої в роботі GPS, через які два літаки не змогли приземлитися. Авіакомпанія заявила, що не знає, звідки виникли перешкоди, але в минулому повідомляли про подібні проблеми поблизу російського Калінінграду та східного кордону Фінляндії з Росією.

“Втручання в систему GPS у повітряному просторі Естонії з боку РФ вплинуло на цивільну авіацію в нашому регіоні. Цим Росія порушує міжнародні правила”, ‒ заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна.

За його словами, Естонія вирішуватиме це питання з іншими країнами НАТО та ЄС. Він уже обговорив проблему зі своїми колегами з Латвії, Литви, Фінляндії та Швеції.

Раніше цього місяця Німеччина заявила, що Росія, ймовірно, стоїть за серією збоїв, які впливають на навігацію в Балтійському регіоні. Міністерство оборони Німеччини вказало джерелом Калінінград, але відмовилося повідомити будь-які подробиці, пославшись на “причини військової безпеки”.

Читайте: GPS-дані крейсера “Москва” продали Україні за $3 тис. (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube