Експерти розслідують триваючу екологічну катастрофу, спричинену руйнуванням Росією Каховської ГЕС


21:5819.04.2024

Незважаючи на те, що скоро мине рік як росіяни підступно підірвали Каховську ГЕС, фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз продовжують проводити цілий спектр досліджень для повноцінного встановлення наслідків екологічної катастрофи, спричиненої ворогом на Півдні України. З нагоди Дня довкілля України, який відзначається 20 квітня, УНН поцікавився у фахівців КНДІСЕ, на яких саме аспектах по факту підриву Каховської ГЕС вони нині зосереджені.

За словами фахівців, органами досудового розслідування постійно виявляються нові обставини та факти, які є наслідками підриву гідроелектростанції, а отже ці речі також потребують окремих досліджень та повноцінних експертних висновків.

“Триває робота щодо встановлення наслідків від підриву російськими військовими Каховської гідроелектростанції. Ситуація ускладнена системним продовженням призначення відповідних досліджень за фактом цієї трагедії, адже ситуація змінюється і виникають нові обставини. Так, підрив Каховської ГЕС призвів до стрімкого обміління водосховища та масового мору риби в Мар’янському Зеленодольської громади. Вирішуються питання щодо наслідків у контексті біоресурсів, збитків, завданих рибному господарству, а також який період часу потрібен для відновлення екологічної рівноваги. Тут варто зазначити, що знищення навіть невеликої кількості риби може мати серйозні наслідки для екосистеми, які відчуватимуться впродовж тривалого часу. Подібних випадків десятки – це безпосередньо пов’язані події і кожен подібний інцидент повинен мати належне дослідження”, – зазначають експерти-екологи КНДІСЕ.

Додають, що нині у них в роботі сотні різноманітних досліджень за фактами воєнних злочинів росіян, якими завдано шкоду довкіллю України.

“У роботі нині знаходяться сотні досліджень за фактами російських злочинів проти довкілля – це понівечені снарядами та бомбами поля, спалені ліси, загроза зникнення сотень видів тварин і рослин через втрату середовища проживання, небезпечне для людей повітря через пожежі на нафтобазах, забруднення Чорного та Азовського морів, загрози для об’єктів ядерної енергетики тощо”, – підсумовують експерти КНДІСЕ.

Читайте:  У Каховське водосховище повертається вода. Чи відновиться Великий Луг?© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube