У Словаччині розпочали громадський збір коштів на амуніцію для України


10:4417.04.2024

У Словаччині розпочався приватний збір грошей на закупівлю боєприпасів для України. За перший день зібрано вже понад 170 тисяч євро. Одним із ініціаторів є майже 100-річний колишній учасник Словацького національного повстання Отто Шимко.

Про це пише «Польське Радіо», передає Інше ТВ.

Збір здійснюється в умовах, коли уряд відмовляється відправляти зброю в Україну. Звідси і гасло «Якщо влада ні, надсилаємо ми». Кошти спрямовані на підтримку ініціативи Чеської Республіки щодо закупівлі артилерійських боєприпасів для України. Уряд Роберта Фіцо відкинув участь Словацької Республіки, а міністр закордонних справ Юрай Бланар ствердив, що «конфлікт не має військового вирішення».

Кампанію підтримують багато громадських діячів. Серед них майже 100-річний Отто Шимко, колишній партизан, учасник Словацького національного повстання, а згодом в’язень німецьких таборів. У рекламному відео кампанії Шимко зазначив, що підтримати збірку його спонукав власний досвід боїв у СНП. «З агресорами неможливо було домовлятися, їх треба було перемогти. Цей досвід Другої світової війни стосується і України», — додав він.

Разом з Отто Шимко до збору коштів закликають відомий і шанований у Словаччині чеський співак та колишній політик Міхаель Коцаб, письменник і журналіст Мартін М. Шімечка, режисер Павол Пекарчик, колишня актриса і дипломат, колишній посол у Варшаві Маґда Вашарьова і воєнний репортер Томаш Форро.

Організатори поставили собі за мету зібрати на першому етапі 250 тисяч євро, а на наступному — до мільйона євро. Однак вони не хочуть обмежуватися конкретною сумою. Скільки буде зібрано грошей, стільки амуніції буде закуплено. «Обміняємо ваші пожертви на амуніцію», — оголосили вони.

Як повідомляло Інше ТВ, на початку квітня новим президентом Словаччини став соратник Фіцо — Петер Пеллегріні.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube