Зміна клімату призведе до нових хвороб, більшість з яких походять від тварин


08:3112.04.2024

Комітет з моніторингу та прогнозування ризиків для здоров’я (Covars) опублікував висновки щодо ризиків виникнення надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я Франції протягом наступних п’яти років

Про це повідомляє BFMTV і Еспресо.

Згідно з цим документом, найбільшу загрозу для здоров’я людини становлять зоонози, тобто інфекційні хвороби, що здатні передаватися від тварин до людини, і навпаки.

“Виняткові ризики із зоонозами переважно пов’язані з пандемічними респіраторними інфекціями, такими, як зоонозний грип, зокрема H5N1, та появою нового коронавірусу”, – пояснює співавтор звіту вірусолог Бруно Ліна.

“Після цих двох патогенів, які очолюють наш рейтинг, йдуть арбовіруси, пов’язані, зокрема, з лихоманкою денге та інфекціями, викликаними вірусом Західного Нілу”, – додає він.

Після консультацій з різними французькими та міжнародними експертами та організаціями науково-консультативна рада визначила 35 інфекційних захворювань, які можуть вплинути на здоров’я людини, в тому числі з високим рівнем ризику. Вони були проаналізовані за 16 критеріями, що охоплюють не лише епідеміологію, а й медичні, психосоціальні, економічні та екосистемні наслідки.

Можливе виникнення хвороби “Х”, пов’язаної з новим патогеном, який наразі невідомий, також входить до цього класу. “Хвороба Х – це хвороба, для якої ми ще не знаємо збудника інфекції, ми можемо не знати переносника і ми не знаємо, яке захворювання він викличе”, – пояснює Ліна.

Серед інших ризиків, про які йшлося на пресконференції, були бактеріальні інфекції, які є мультирезистентними до антибіотиків.

Окрім ризиків епідемій та інфекційних захворювань, існують також події, пов’язані зі зміною клімату, які, ймовірно, ще більше підвищать ризик циркуляції нових хвороб, більшість з яких походять від тварин.

За даними епідеміологів, збільшення тривалості теплого періоду року, що є одним із наслідків глобального потепління, сприятиме розмноженню переносників інфекцій. Наприклад, тигровий комар зможе досягти більших популяцій протягом року, а отже, потенційно становитиме більший ризик. Зменшення біорізноманіття також спричинить поширення переносників епідемій.

Нагадаємо, що в Україні зростає захворюваність на кашлюк© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube