ЮНЕСКО ухвалило програму надзвичайної допомоги Україні


16:4628.03.2024

Днями в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі під час 219-ї сесії ЮНЕСКО ухвалило рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні. про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України, пише УНН.

Відтепер Генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандату Організації, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, рішенням, передбачено здійснення Генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Своєю чергою Директор зі стратегічного планування Секретаріату ЮНЕСКО представила Доповідь Генеральної директорки ЮНЕСКО про вжиті заходи з виконання “Програми дій та надзвичайної допомоги ЮНЕСКО Україні”. Доповідь охоплює період з вересня 2023 року до січня 2024 року.

Представниця Секретаріату ЮНЕСКО наголосила, що ЮНЕСКО мобілізувала понад 66 млн. дол. США для допомоги Україні.Делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. Крім того, делегати засудили викрадення росією українських дітей, руйнування росією дамби Каховської ГЕС.

Читайте: В ЮНЕСКО підрахували, в яку суму обійдеться відновлення зруйнованої росіянами наукової інфраструктури© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube