Нічна атака дронів на південь – Одеса частково без світла і води


06:5025.03.2024

Сьогодні вночі російські дрони знову атакували енергоінфраструктуру півдня України. Є пошкодження в Одесі.

Про це повідомив керівник обласної військової адміністрації Олег Кіпер. 

За його словами, в частині Одеси немає електропостачання. Всі екстрені служби працюють.

Безпілотники фіксували й на Миколаївщині – під час повітряної тривоги очільник ОВА Віталій Кім заявляв, що над регіоном збили два безпілотники. 

Нагадаємо, останніми днями РФ прицільно атакує енергосистему України, а атака 22 березня стала наймасштабнішою з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Про це заявив генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко в ефірі телемарафону у неділю, 24 березня.

Коваленко зазначив, що 22 березня Росія застосувала понад 90 ракет та 60 “шахедів” по енергоструктурі Україні. За його словами, російські терористи били по двох частинах енергосистеми – по генеруючій та розподільчій. 

“З генеруючий потужностейвразили велику кількість ТЕЦ ракетами та дронам. І всібачили фото – було вражено обєкт гідрогенерації. Друга частина – ворог багато влучив у так звані мережеві вузли НЕК “Укренерго” – трансформати і таке інше. Цю атаку можна назвати комплексною, бо вона одночасно руйнує здатність системи передачати електроенергію, а з другого боку – вона занижує наші можливості по генерації”, – підкреслив Коваленко.

Через російську атаку 22 березня найбільша в Україні енергокомпанія ДТЕК втратила 50% об’єктів генерації. Декілька днів буде проходити оцінка пошкоджень та аналіз, скільки потрібно часу та коштів на відновлення енергосистеми. Коваленко сказав, що майже всі області та міста України заживлені, проте найскладнішою ситуація залишається у Харкові.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube