Чудо природи – “жук-панк”. Вчені знайшли невідому науці комаху (ФОТО)


23:0324.03.2024

Невідому науці комаху знайшов ентомолог з австралійського штату Квінсленд. За білий пухнастий покрив, що нагадує ірокез, її прозвали “жуком-панком”.

Дослідник Джеймс Твід випадково помітив пухнастика в грудні 2021 року під час туристичного походу з наметом до Південно-Східного Квінсленду – і спочатку прийняв жука за пташиний послід.

“Це абсолютно унікальна істота. Дуже мало комах мають схожі ознаки”, — розповів Твід ВВС.

Придивившись, ентомолог зрозумів, що має справу з комахою, яку він раніше не бачив. Тоді він зробив кілька фото жука і забрав його з собою для подальшого вивчення.

“Він – приблизно один сантиметр завдовжки. Вкритий довгими пухнастими білими волосками, які стирчали практично вертикально, що надавало їм вигляду ірокеза”, — розповідає вчений.

Чудо природи - "жук-панк". Вчені знайшли невідому науці комаху (ФОТО) 1
Чудо природи - "жук-панк". Вчені знайшли невідому науці комаху (ФОТО) 3

Ідентифікація жука далася Твіду нелегко. Він розмістив знімок комахи в одному з ентомологічних пабліків у фейсбуку — і ніхто з його учасників не зміг її впізнати.

Тоді ентомолог, який працює над докторською дисертацією в Університеті Квінсленду, приніс свою знахідку до австралійського наукового центру, де ведуть облік усіх комах країни.

“Я працював з кількома колегами з національного центру, які написали цілу книгу про цю групу жуків. Вони вивчили десятки тисяч зразків у музеях Австралії й усього світу і зрозуміли, що такий жук ніде раніше не зустрічався”, — розповідає Твід.

Звісно, вчені зустрічали комах, що мають волосяний покрив, як-от деякі види гусені чи мурах. Однак цей жук – зовсім інший.

“Я не знаю жодної іншої комахи з такою зачіскою”, — каже Твід.

Новий жук настільки відрізняється від вже відомих, що австралійські вчені визнали його представником окремого виду жуків-довгоносиків.

Йому навіть дали наукову назву Excastra albopilosa. “Excastra” з латинської перекладається як “з табору”, а “albopilosa” – “білий і волохатий”.

Вчені не знають, яку саме функцію виконують волоски на спині комахи. Вони підозрюють, що така особливість може бути пов’язана зі спробою замаскуватися і видати себе за мертву комаху.

За іншою версією, колючі волоски можуть бути подібними до котячих вусів і дають можливість відчувати, що відбувається довкола.

Твід вважає, що навіть одна така знахідка є великим успіхом для науки.

“Важко займатися збереженням тих чи інших видів, якщо ми навіть не знаємо, що вони є, — пояснює ентомолог. — Чудово, що цей жук привернув таку увагу, він допомагає популяризувати комах та необхідність їхнього збереження”.

Нагадаємо також: Куди котиться світ. Орнітологи знайшли птаха, який з однієї сторони самка, а з іншої – самець (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube