До польотів на F-16 до літа будуть готові 12 українських пілотів, але винищувачів на всіх не вистачить, – NYT


14:3211.03.2024

Дванадцять українських пілотів до літа цього року будуть готові до бойових вильотів на винищувачах F-16. Однак на всіх їх не вистачить літаків.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.

Винищувачі F-16 готові, а льотчики-інструктори чекають у новому навчальному центрі в Румунії, створеному для навчання українських пілотів польотам на бойових літаках F-16.

“Але є одна заковика: українські пілоти ще не прибули, попри заяви минулого літа про те, що центр зіграє вирішальну роль у піднятті їх у повітря для захисту своєї країни від дедалі смертоносніших російських ударів”, – ідеться в матеріалі.

При цьому наголошується, що поки неясно, коли українські пілоти почнуть навчання в центрі, розташованому на авіабазі Фетешті на південному сході Румунії, яку союзники по НАТО також використовують для навчання на винищувачах.

“Це не означає, що українські пілоти не готуються. Очікується, що дванадцять пілотів – менше, ніж повна ескадрилья – будуть готові до бойових вильотів на F-16 до літа цього року після 10 місяців навчання в Данії, Великій Британії та Сполучених Штатах”, – ідеться в матеріалі.

Однак на той час, коли пілоти повернуться в Україну, з 45 винищувачів, обіцяних європейськими союзниками, буде поставлено лише шість F-16.

Читайте: Бельгія передасть Україні F-16 до 2025 року© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube