Будьте уважні! В Одесі – спалах скарлатини, є летальний випадок


18:1209.03.2024

Спалах скарлатини зафіксували в Одеській області. У регіоні вже є летальний випадок через недугу.

Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

В області спостерігається зростання захворюваності на скарлатину, яке пов’язане з черговим циклічним підйомом. Останній циклічний підйом реєструвався у 2014 році, коли захворіло 355 осіб.

Скарлатина — гостре антропонозне інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом.

У 2023 році було зареєстровано 182 випадки захворювання на скарлатину, що у 2,6 разів більше, ніж у 2022 році. Переважно хворіли діти до 17 років (97%) і найбільш уразливою серед них, як і в минулі роки, була вікова група – 5-9 років (56%). Випадки скарлатини реєструвались практично на всіх адміністративних територіях.

У поточному році зареєстровано 61 випадок скарлатини серед дітей , у тому числі 1 летальний від ускладнень.

Специфічне лікування скарлатини відсутнє. Діагноз ґрунтується на епідеміологічних даних, характерній клінічній картині та лабораторних дослідженнях.

Будьте уважні! В Одесі - спалах скарлатини, є летальний випадок 1
Будьте уважні! В Одесі - спалах скарлатини, є летальний випадок 3

Профілактика захворювання полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначали, ізоляція має тривати протягом 21 дня.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube