В Дубаях навчились вирощувати корали по-новому (ВІДЕО)


10:2709.03.2024

Працівник цієї незвичайної ферми Ахмед Хамді проводить увесь день, розпилюючи корали на маленькі шматочки. Наступний крок — посадити їх у корки з отворами та помістити у воду. Ця коралова ферма працює в Дубаї.

Про її роботу йдеться в сюжеті телеканалу NTD, передає Інше ТВ.

Тут застосовують новий підхід до вирощування коралів. Організація, яка його розробила, стверджує, що завдяки її методу корали ростуть у 50 разів швидше, ніж у природному середовищі.

Фахівці створюють умови, які допомагають тендітним морським мешканцям адаптуватися до теплої води.

«За допомогою цієї системи замкнутого циклу можна контролювати температуру й інтенсивність світла та хвиль. Так ми створюємо середовище, яке робить корали міцнішими, ніж зазвичай, тому вони можуть вижити в океані», – говорить Ахмед Хамді, працівник ферми.

Коралові рифи дуже важливі для морських істот, бо створюють для них сприятливе середовище. Але останніми десятиліттями багато коралів знебарвилося й загинуло. Одна з причин — потепління води в океані.

Дослідники вважають, що корали, вирощені в екстремальних умовах, передадуть здатність виживати наступним поколінням.

На фермі застосовують метод гібридизації — вирощують разом різні види коралів.

 «Поміщаючи корали поруч один з одним, ми створюємо цілюще середовище. Корали відновлюються швидше, і в них виникає здатність з’єднуватися один з одним. Так вони ростуть дуже швидко», говорить Ахмед Хамді, працівник ферми.

Корали, що підросли, висаджують на дні Перської затоки.

Організація також відкрила ферму в Саудівській Аравії, на Багамських островах та у Флориді, що в США. Вона заявила, що торік у самому лише Карибському морі висадила 30 тисяч коралів.

Водночас організація пропонує людям брати шефство над коралом. Для цього треба заплатити за його вирощування. За це спонсор отримує фотографії свого підопічного.

Як повідомляло Інше ТВ, Глобальна температура океану досягла найбільших позначок в історії© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube