У Литві в рамках акції “Radarom!” зібрали понад 8,2 млн.євро на 1100 комплектів безпеки для українських воїнів (ФОТО)


22:4225.02.2024

У суботу 24 лютого в Литві завершилася акція “Radarom!”, організована LRT, “Laisvės TV”, а також організаціями “Blue/Yellow”, “Сильні разом” і журналісткою Ритою Мілюте.

Під час краудфандингу жителі країни пожертвували понад 8 мільйонів 288 тисяч євро, на які планують закупити понад 1 100 комплектів безпеки для українських воїнів.

Про це повідомляє LRT, передає Інше ТВ.

Кампанія стартувала наприкінці січня. Організатори “Radarom!” закликали жертвувати гроші на придбання комплектів безпеки для військовослужбовців, які воюють в Україні.

Кожен комплект вартістю в 7 500 євро складається з монокуляра нічного бачення, лазерного прицілу та індивідуального антидронового комплексу. Устаткування виготовлено в Литві компаніями “Brolis Semiconductors” і “NT Service”.

У фінальному заході акції взяли участь президент Литви Гітанас Науседа і голова Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен.

“Це нація, чоловіки і жінки якої б’ються на полі бою, ризикуючи своїми життями. Їхні близькі, рятуючись від війни, демонструють незвичайну силу волі живучи тут, далеко. <…> Наш обов’язок – насамперед допомогти Україні, <…> особливо зараз, коли особливо важко, коли, можливо, хтось втрачає оптимізм. <…> Ми не маємо права на жодні політологічні міркування, ми повинні допомогти Україні, тому що сьогодні це абсолютна необхідність. <…> Ми повинні допомогти, і це наш священний обов’язок”, – сказав президент.

Голова “Blue/Yellow” Йонас Оман зауважив, що рішучість українців не змінилася, – навпаки, вона тільки зростає.

“Люди краще розуміють, що їм потрібно боротися – за себе, за свої сім’ї, за Україну. Іноді, не приховую, присутні елементи відчаю. Наша допомога з Литви і не тільки якраз дає мотивацію. Важливі не тільки речі та допомога, а ще й психологічна, духовна підтримка – ми з вами. <…> Литва – абсолютно унікальна країна, я пишаюся тим, що живу тут і маю литовський паспорт”, – заявив Оман.

Голова організації “Сильні разом” Едмундас Якілайтіс наголосив, що перші комплекти вже досягли України і рятують життя солдатів.

Як повідомляло Інше ТВ, в жовтні 2023 року Blue/Yellow запустив новий цифровий інструмент для збору 10 мільйонів євро для України.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube