За посередництва Катару з росії в Україну повертають 11 дітей – ЗМІ


19:4519.02.2024

Одинадцятеро українських дітей за посередництва Катару вирушили з Росії в Україну, щоб возз’єднатися зі своїми сім’ями.

Як передає агенція AFP, дітей віком від двох до 16 років у понеділок, 19 лютого, прийняли в посольстві Катару в Москві перед подорожжю через Білорусь. Повернутись до України діти мають 20 лютого. Супроводжуватимуть дітей катарські дипломати, пише DW.

Під час цієї операції до України повернуться кілька дітей з особливими медичними потребами, у тому числі двоє дітей віком п’яти і шести років, які мають хронічні захворювання. Також серед них є 16-річний хлопець, члени сім’ї якого загинули під час евакуації з Луганської області, – він возз’єднуватиметься з тіткою, яка взяла над ним опіку. П’ятирічний хлопчик, який жив із бабусею та дідусем на підконтрольній Росії території, збирається возз’єднатися з матір’ю. 14-річний хлопець, чию матір-військову у 2022 році кілька місяців утримували у полоні, також зможе знову побачити її.

Як зазначила представниця міністерства Катару з питань міжнародного співробітництва Лолва Аль-Хатер, “Катар тісно співпрацює зі своїми російськими та українськими колегами, досягаючи прогресу в ініціативі возз’єднання, але також шукаючи шляхи зміцнення довіри в інших сферах”. “Ми продовжуватимемо виступати посередником між двома сторонами до того часу, поки це буде потрібно, з надією, що це врешті-решт приведе до деескалації конфлікту”, – заявила вона.

Як повідомляло Інше ТВ, український Омбудсман Дмитро Лубінець провів переговори щодо долучення Катару до повернення з росії не тільки дітей, а й дорослих© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube