Японія вводить нові правила для військовослужбовців – дозволила довше волося і тату. Чому саме зараз


09:2918.02.2024

Міністерство оборони Японії заявило, що новобранцям буде дозволено мати довше волосся, щоб залучити більше молоді до армії.

Ця заява з’явилася в той час, коли Японія бореться з нестачею солдатів в умовах зростаючого занепокоєння щодо Китаю і Північної Кореї, передає ВВС.

Раніше призовникам-чоловікам дозволялася лише коротка стрижка, а жінкам – коротке волосся.

Але з квітня правила будуть пом’якшені, щоб дозволити солдатам мати довше волосся.

Згідно з новими правилами, військовослужбовцям чоловічої статі буде дозволено мати коротке волосся ззаду і з боків, а зверху – довше.

Жінкам буде дозволено мати довше волосся, але воно не повинно спадати на плечі, коли зав’язане у формі, і не заважати носінню шолома.

За повідомленням інформаційного агентства Кіодо, вперше про пом’якшення правил було повідомлено в січні під час засідання експертної групи, завданням якої було збільшення чисельності Сил самооборони Японії (JSDF).

Міністр оборони Мінору Кіхара заявив під час цієї зустрічі: “Оскільки наша країна стикається з серйозною нестачею робочої сили, ми визнаємо, що конкуренція з іншими, в тому числі з приватним сектором, за талановиті кадри посилюється”.

Роль японських збройних сил з часів Другої світової війни була виключно оборонною відповідно до пацифістської конституції країни.

Намагання збільшити набір відбувається в той час, коли Японія бореться зі стрімким нарощуванням військового потенціалу Китаю і розширенням ракетної та ядерної програм Північної Кореї.

Минулого року Японія оголосила, що суттєво збільшить свої оборонні витрати протягом наступних п’яти років, однак, за словами офіційних осіб, армія працює на 10% нижче своєї потужності.

Газета Japan Times повідомила, що на додаток до зниження рівня народжуваності і найстарішого у світі населення, низький моральний дух через низьку зарплату і звинувачення в сексуальних домаганнях також перешкоджає набору на військову службу.

Минулого року повідомлялося, що міністерство оборони країни також розглядає можливість дозволити людям з татуюваннями вступати до Сил самооборони.

Татуювання довгий час було табу в Японії, де вони асоціюються з організованими злочинними угрупованнями якудза.

Чиновники визнали, що багато людей, які мають татуювання, не є гангстерами, а заборона перешкоджала вербуванню.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube