росіяни поширюють фейк про те, що Ощадбанк блокує картки за неявку до ТЦК – Центр протидії дезінформації


15:4806.02.2024

росіяни поширюють фейки про те, що Ощадбанк нібито блокує картки через неявку по повістці. Про це попереджає Центр протидії дезінформації, передає УНН.

У Центрі повідомляють, що через російські TG-канали розходиться інформація про те, що Ощадбанк нібито почав блокувати картки клієнтів через неявку до ТЦК та СП. Згідно з повідомленням, детальнішу інформацію банк буцімто пропонує дізнатись у територіальному центрі комплектування, в якому людина перебуває на обліку. Як доказ також поширюється скріншот, схожий на повідомлення від фінустанови.

Проте, верифікувавши інформацію в Ощадбанку, Центр повідомляє, що це фейк.

Уточнюється, що неявка в ТЦК та СП подається як адмінпорушення, а суди ухвалюють постанову про притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Таку постанову направляють у виконавчу службу, яка відкриває провадження і блокує рахунки. Відповідно, банківські рахунки можуть блокуватися автоматично через несплату штрафу, а ніяк не на основі звернень ТЦК та СП.

Поширюючи таку брехню, російські пропагандисти намагаються посіяти панічні настрої серед населення – зазначають в Центрі протидії дезінформації.

Читайте: У ще одній країні ЄС з’явилися фейки про виплати українцям: деталі© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube