Виплати внутрішньо переміщеним особам скоротять: кому саме (ВІДЕО)


10:3326.01.2024

Віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що виплати внутрішньо переміщеним особам (ВПО) буде оптимізовано.

Про це вона повідомила в ефірі національного телемарафону, передає «Фокус».

За її словами, це пов’язано зі зменшенням дохідної частини бюджету України та вимогами міжнародних партнерів.

“Ми напряму прив’язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення або оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами 2 роки достатньо для того, щоб адаптуватися”, — пояснила Верещук.

За даними Верещук, в Україні понад 4,9 мільйона внутрішніх переселенців, з яких 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати. Вона підкреслила, що кількість переселенців постійно змінюється через міграцію і повернення людей, але також зазначила збільшення їхньої кількості у зв’язку з евакуацією з прифронтових районів.

“Вразливі мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, наприклад, адаптувалися, або отримали житло, або мають роботу високооплачувану… підходи мають бути більш справедливими”, — зазначила Верещук.

Як повідомляло Інше ТВ, В Мінреінтеграції розповіли, скільки коштів було спрямовано на виплати ВПО у 2023 році© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube