Німеччина пом’якшує умови надання громадянства


21:4319.01.2024

Парламент Німеччини остаточно схвалив поправки до закону про громадянство, які пом’якшують правила щодо набуття подвійного громадянства і зменшують терміни для права на натуралізацію мігрантів. Про це сьогодні, 19 січня, повідомила DW, пише Кореспондент.

Зазначається, що поправки до закону про громадянство підтримали 382 німецькі депутати партій урядової коаліції, а проти голосували опозиційні консервативні християнські демократи (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС), а також ультраправа Альтернатива для Німеччини.

За новим законом, іноземці зможуть подавати документи на отримання німецького паспорта після п’яти, а не восьми років перебування в Німеччині, а в окремих випадках натуралізація можлива навіть через три роки.

Разом з тим натуралізацію ускладнять для людей, які не можуть утримувати себе самостійно, а також для тих, хто не підтримує “вільний, демократичний базовий порядок у Німеччині”.

Закон також дозволить стати громадянам і виборцям десяткам тисяч вихідців із Туреччини, багато хто з яких є мігрантом у третьому поколінні.

Федеральний уряд сподівається таким чином зробити країну привабливішою для іноземної робочої сили, а консервативні та ультраправі депутати Бундестагу виступили проти нових правил, вимагаючи “зберегти цінність німецького громадянства” і не сприяти неконтрольованій міграції.

Читайте: Шварценеггера затримали в Німеччині – через годинник, за який актор віддав більше, ніж хотів отримати (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube