Справа мародерів на ЗСУ Гринкевичів: Міноборони просить визнати себе потерпілою стороною


22:0217.01.2024

Міністерство оборони подало до Державного бюро розслідувань заяву про визнання потерпілою стороною у справі проти компаній, афільованих із підприємцем Ігорем Гринкевичем.

Про це поінформували в МО України, передає Інше ТВ.

«Як стало відомо Міноборони від ДБР, під час проведення досудового розслідування ДБР отримало докази про те, що в межах підписаних 23 лютого 2023 року контрактів компанії «Будівельна компанія Сітіград», «Трейд лайнс рітейл», «Будівельний альянс Монтажпроект» постачали Міноборони низькоякісні товари. Це спричинило Міністерству оборони матеріальну шкоду на загальну суму понад 934 мільйонів гривень, свідчать дані ДБР.

В межах досудового розслідування ДБР арештувало рахунки та активи цих компаній.

Наприкінці 2023 року одна з вище зазначених компаній – «Трейд лайнс рітейл» – на конкурсних торгах в системі Prozorro була визнана переможцем на постачання харчів по одному з 30 контрактів для ЗСУ. Через неможливість забезпечити поставки продуктів Міноборони ухвалило рішення та надіслало всі необхідні документи «Трейд лайнс рітейлу» для розірвання контракту.

Щоб уникнути складнощів із харчовим забезпеченням, 16 січня Міноборони оголосило в Prozorro інший конкурс на укладення контракту щодо постачання харчування для ЗСУ за процедурою прямих договорів», – йдеться також в повідомленні Міноборони.

Як повідомляло Інше ТВ, 29 грудня 2023 року працівники ДБР затримали львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича під час спроби дати хабар одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. 500 тисяч доларів США пропонувалися за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження. Наразі він перебуває під вартою.

На початку січня в Міноборони заявили, що розривають стосунки з корупційним кланом Гринкевичів.

17 січня ДБР повідомило підозру членам злочинної організації під керівництвом львівського бізнесмена Гринкевича, які завдали збитків державі на майже мільярд гривень (ВІДЕО)

Також повідомлялось:

Скандальні мародери на ЗСУ Гринкевичі постачають харчі військовим на Миколаївщині

Продукція, поставлена компаніями Гринкевича у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам і не може бути використана ЗСУ. Майно сім’ї заарештували (ВІДЕО)

АРМА оприлюднило список арештованого майна Гринкевича

Міноборони здійснює аудит усіх договорів із компаніями, які можуть бути афілійовані з сім’єю Гринкевича© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube