Ізраїль планує військову операцію, щоб взяти під контроль кордон між Газою та Єгиптом, – ЗМІ


21:3813.01.2024

Ізраїльська влада повідомила Єгипту, що планує розпочати військову операцію зі встановлення контролю над кордоном між Сектором Газа і Єгиптом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Times of Israel.

Видання з посиланням на джерела повідомляє, що під час операції Ізраїль візьме під контроль прикордонний пункт “Рафах” і розмістить війська вздовж так званого Філадельфійського коридору, що розділяє Єгипет і Газу, а ізраїльські війська діятимуть на території Сектора Газа.

Ізраїльські лідери ще не дали добро на проведення операції, а терміни її проведення залежатимуть від перемовин з єгипетським урядом, який працює над укладенням нової угоди про заручників між Ізраїлем і ХАМАСом.

Ізраїльські офіційні особи намагалися розвіяти побоювання єгиптян, що операція може призвести до випадкової шкоди в Єгипті і що вона може порушити обмеження на розміщення військ у цьому районі, передбачені мирним договором 1979 року між країнами.

Водночас наголошується, що Єгипет відхилив пропозицію Ізраїлю про спільне патрулювання ізраїльськими військами єгипетського боку кордону, заявивши, що він працює над встановленням бар’єрів і посиленням спостереження в цьому районі.

Читайте: Хакери розсилають військовослужбовцям ЗСУ повідомлення зі шкідливим програмним забезпеченням під виглядом рекрутингу до 3 ОШБр та ЦАХАЛ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube