КМУ скасував мораторій на відключення комунальних послуг і нарахування пені за борги


07:3309.01.2024

Кабінет міністрів України скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) та стягнення заборгованості за ЖКП для населення у разі несплати.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на постанову від 29 грудня 2023 року № 1405.

Згідно з документом, мораторій на відключення від послуг, нарахування пені та стягнення заборгованості продовжить діяти тільки на територіях, на яких ведуться бойові дії та тимчасово окупованих Російською Федерацією, відповідно до переліку Мінреінтеграції.

Крім того, на окупованих територіях постановою забороняється нарахування плати за житлово-комунальні послуги з дати початку по дату завершення тимчасової окупації.

Нагадаємо, з початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року Кабмін своєю постановою від 5 березня 2022 р. № 206 заборонив:

нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Крім того, в Україні під час війни діє мораторій на підвищення тарифів на газ та постачання тепла для населення.

Водночас українська влада в листі про наміри до керівництва МВФ (Меморандуму) допускає поступове підвищення тарифів на газ та електроенергію для населення.

Як повідомляло Інше ТВ, Пенсії, соцвиплати, субсидії, тарифи: що буде з 1 січня 2024 року© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube